Türkiye Telefon Piyasasındaki Büyük Soygun

Türkiye Telefon Piyasasındaki Büyük Soygun,

Sabah gelirken campus'te cafeteria'nın ilersinde Amerikalı bir çocuk gördüm, Amerika'dan telefon, tablet, netbook falan getirmiş, onları satıp hem uçak bilet parasını çıkarcak hemde bir kaç haftalık yemek parasını...

Getirdiği ürünlere bi baktım şöyle;

IAPPLE IPHONE 5 64GB+4G LTE/8MP...$650.
Apple iPhone 4s 64GB[$500]
Apple MacBook Pro[$800]
Apple iPAD 2 64GB,Wifi+3G[$500]
Apple iPAD 3 64GB,Wifi+4G[$600]
Samsung S3[$400]
Blackberry TK Victory....[$800]

Şimdi fiyatlara bi baktım, iphone 5 64 GB 650 dolar yani türk parası ile 1.167.350 TL.
Peki bu telefon türkiyede kaça satılıyor? 64 gb olanı 3.988,02 TL.
16 GB olanı; 3.149,00 TL

:D Bizde Apple iPhone 4S 16 GB (dikkat 16 gb ne 32 ne 64) = 1.769,00 TL
- Amerikalı çocukta 64 GB olanı (16 gb değil bak) 500 dolar yani 897.949 TL yapıyor :D

- Samsung Galaxy S3= 1.649,00 TL bizde..Amerikalı çocukta 400 dolar yani 718.359 TL :D

(galaxy s3 ü koreli bir arkadaşınız varsa onun vatandaşlık numarası ile daha ucuza da almak mümkün)

Bu telefonları 2.el olarak Kore marketlerinde 300 TL ile 400 TL arasında bulmak mümkün...

Demek istiyorumki Türkiye'de bu telefon konusunda çok pis kazıklanıyoruz çoook...Kaldı ki bide amerikalı çocuk bu saattıklarından kar ediyor, demekki bunları çok daha ucuza almakta mümkün...

Yazık Türkiye'deki bu duruma...Milletiyi kazıklanıyormuş vallahi :D

*** Ha bir de...
Türkiye'deki diğer bir adilikte canımı sıktı...

Bizde teşhir ürünler, servise gitmiş ürünler, hatta müşteriden dönen ürünlerin bile vatan bilgisayar, teknosa, bimeks gibi yerlerde sıfır gibi , sıfır ürünlerin olduğu yerde satılıyor...Ben kaç defa bu ürünü sıfır aldım ama kullanılmış bu diye geri götürdüğümü biliyorum.

Yurt dışında bu tür, müşteriden dönen ürünler, teşhir ürünler veya garanti servisten dönen ürünler, aynı bir bölümde, işte şu nedenle burada satılıyor etiketi ile birlikte satılıyor....Bizdeki buda ayrı bir adilik bence

i.imgur.com

bu yazidan sonra ne aklima geldi biliomusun?
inciswf.com

  • uyku semesi  (20.10.12 09:51:51)
Bir de amerikadaki kisilerin ortalama gelirleriyle, turkiyedeki insanlarin ortalama gelirleri karsilastirildigi zaman durum daha da fena. Eee, ama ulkende bir sey uretemezsen de olacagi bu.

  • tormentorius  (20.10.12 10:05:35)
nobel ekonomi ödülünün en büyük adayı olabilirsin bu araştırmanla pampa.

  • baldur  (20.10.12 10:05:39)
yurt dlslndan nasil getirtebiliriz bu telefonlari bunu ogrenmek lazim esas ki baslik faydali olsun

bir de kore olayi nedir? ebayin kore versiyonu fln mi yoksa kore den gelirken yaninda mi getirmesi geekiyor

online almanin bir yolu olmali
  • demlikposet  (20.10.12 11:34:39)