50-55 bin tl lik otomobil tavsiyesi

selamlar efenim

daha önce 40-42 bin liralık bir tavsiye istemiştim ama şimdi bütçemiz 55 bine kadar çıktı

Şimdi burada babam jetta 1.4 tsi 122 hp highline istiyor

bende diyorumki ne kadar baz versiyonu olsada passat trendline 1.4 tsi 122 hp alınır, çünkü farklı sınıfların otomobilleri olsada passat daha geniş daha konforlu bir otomobil.

Aslında soru şuraya gidiyor;

Jetta Highline 14 tsi 122 hp mi Passat Trendline 1.4 tsi 122 hp mi?

Ha birde babam diyorki 1.4 motor o passatı kaldırmaz, bence o motoru koyduklarına göre götürür arabayı, bu konuda da ikna edici bir şeyler söylerseniz

tsi aglatir. tdi dusunun derim.

  • lorenzen  (19.10.12 22:05:57)
@lorenzen dizel istemiyoruz, bu tsi lar eski 1,6 lık motorlardan da mı çok yakıyor yahu, bizde mesela 2004 focus sedan comfort 1,6 100 hp var, bundan da mı çok yakar ki?

  • nurigagarin  (19.10.12 22:12:56)
@badigard sizin gibi insanların olması derken? bu ülkede millet bir kere araziye çıkmazken 5 metrelik jipleri dayıyor trafiğe biz model yükseltmek için araba arayınca mı şaşırtıcı oldu?

  • nurigagarin  (19.10.12 22:15:51)
Yakın zamanda 2011 model corollanin 1,3 ve 1,6 motorlarını kullandım. 1,3 çok hafif geliyor, performans yerlerde, yokuş tırmanamıyor, direksiyonu bile farkediyor. 1,6 ise güçlü ve sağlam oldugunu hissettiriyor.

Yani, motor var diye çeker demeyin, koca passatı corsaya tokatlatirsiniz yokuşta.

Peşin not: tsi den fsiden anlamam , corolla özelinde tecrübe paylaştım sadece.
  • 44  (19.10.12 22:16:46)
valla o motor o kasayı kaldırmaz diye bir muhabbet saçma. kaldırmasa adamlar koymaz. 122 beygir az değil. torku da yüksektir onun.

  • mattiadestro  (19.10.12 22:17:59)
valla cevremde kim benzinli aldiysa dizele gecmek icin kasiyor. eger depo doldurmak sorun olmayacaksa benzin iyidir fakat benzine verdigin para koyacaksa dizel daha karli olacaktir. hatta benden tavsiye bluemotion bakin.

  • lorenzen  (19.10.12 22:18:01)
ha birde benzin sorun değil, şirketten çünkü :)

  • nurigagarin  (19.10.12 22:19:06)
@lorenzen zaten bahsettiğim passat bluemotion olandan

binekarac.vw.com.tr
  • nurigagarin  (19.10.12 22:20:37)
Highline Jetta 1.4 tsi tavsiye ederim. Boş araba almak hiçbir zaman mantıklı değildir. tsi bluemotion araçları alan bu kadar insan gerizekalı değil. Gayet iyi bir motor. Gerektiğinde gayet performanslı çalışırken gerektiği gibi kullanıldığında nispeten az benzin harcar. binekarac.vw.com.tr şurada da görebilecğeiniz gibi gerek 0-100 süresi gerek ise max hız değeri TDI dan daha yüksek.

bütün bunlara karşın benzin kullanımında biraz cömert davrandığı doğru.
  • wildkiller  (19.10.12 22:44:34)
O fiyatlara kesinlikle Opel İnsignia diyorum.Pişman olmazsınız.

  • mayday  (20.10.12 01:16:36)