[]

Banka değişikliği

8 senelik yapı kredi müşterisiydim, son yaptıkları puştluktan sonra bu bankadan kredi kartı kullanmamaya karar verdim.

Geçerliliği fazla olan (taksit, işte puan muan) bir bankanın kartına geçecem. Aklıma garanti geldi, adamlar çok ağır soyguncu ama senede 50 tl gibi bir kart ücreti ödeyerek bir kart almak bana mantıklı geliyor. Yapı kredi adiosa 85 tl ödedim geçen ay zira.

Akbank'la çalışmak nasip olmadı, işbankası anlaşma ve puan konusunda cimri diye biliyorum. Garanti dışında nereler olabilir?

bir de, şu anki kredi kartım 5000 tl limitli, garantiden bir kart başvurusu yaparsam, benden tekrar gelir belgesi falan ister mi? yoksa önceki kart limitimden dolayı aynı limitte bir kart alabilir miyim?

bir de, başvuruyu şubeden mi yapmak daha iyi yoksa internetteki formlardan doldurmak mı?

 
HSBC'den uzak dur da..


  • accorbite  (19.10.12 20:26:32) 
size yaptıkları puştluk nedir bilmiyorum ama onların bunu telafi etmesini sağlayıp yapı kredi ile çalışmaya devam edebilirsiniz diye düşünüyorum. eğer alelade müşterilerinden değilseniz zaten şubedekiler size sakız olup yapışacaklar ve bırakmak istemeyecektirler.

bankalar için "al birini vur ötekine." demek yanlış olmaz sanırım. hepsi nalıncı keseri gibi kendilerine yontarlar. kimi kart ücreti ile tokatlar kimi puanla. kısaca hepsi bir.

ben iş bankası ile çalışıyorum ve memnunum.

aslında en güzeli ihtiyaç olmadıkça kredi kullanmamak ve nakite yönelmek.

iyi akşamlar.
  • nevruz atesinin ustunden atlayan bakan  (19.10.12 20:33:03) 
şimdi sizin sorunuzla düşündüm de...
kart konusunda da, puan konusunda da, bankacılık konusunda da yapı kredi şu an kötünün iyisi.

  • etna  (19.10.12 23:13:05) 
şuraya yazayım dedim, kart ücreti olarak benden 85 tl para kesmişler. Yüksek bir tutar, her sene 85 tl vermek küfür gibi gelir kart için.

Kavga gürültü ettik bankayla, paramı geri alamadım. Tüketici mahkemesine gideyim diyorum da, seneye yine aynı şey olacak. Her sene ya bankayı iptal ederim diye tehdit edecem, ya da kart ücreti daha uygun olan bir kart alacam.

Garanti'nin bonus cardları senelik 50 tl, ucuz değil, ama en azından 50 tl versem senede bi kere, içim acımaz. Yapı kredinin en dandik world cardı 55 tl.

Yapı kredi kampanya ve taksit konusunda bu aralar sıkıntılı gibi. Eskisi gibi öyle bol puan ya da taksit olayı yok. Fakat garantinin her yerde posu var, taksit imkanı var vs. Taksit olayını belki senede bi kere kullanırım ama garantinin neredeyse her yerde bi olayı var. Onlardan sadece kredi kartı alayım, senede 50 tl paramı da vereyim, sıkıntısız olsun diyorum.

Kötü mü düşünüyorum bilemedim
  • bonjurkes  (20.10.12 16:08:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.