Çürük olmayan dişim ağrıyor?

Arkadaşlar henüz 19 yaşındayım ,20 lik dişlerim çıktı .Sağ alt azı dişim çürük olmamasına rağmen ağrıyor .Üstelik dokununca da zonklamaya başlıyor.Sizce bu ağrı 20 lik dişlerden kaynaklanabilir mi?Diş etlerim hafif şiş durumda yemek yerken çok zorlanıyorum.Ne önerirsiniz?

çürük olmadığına nasıl karar verdin ki? dışardan bişey görünmüyor olsa bile içten içe gitmiş olabilir. 20'lik dişin baskısı da neden olabilir tabii. doktora git.

  • tepedeki psychedelic adam  (19.10.12 15:52:17)
Yanındaki dişte çok az nokta şeklinde bir çürüme var ama daha önce hiç ağrımamıştı.Birden geldi ve dünden beri ağrıyor.Aynı zamanda yanındaki dişlerle birlikte ağrıyan dişimde de milimetrik oynama var.Bu normal midir?

  • megacracker  (19.10.12 15:58:01 ~ 15:59:22)
3 hafta kadar önce benim de azı dişim ağrımaya başladı birden. Çürük yoktu görünürde ama içten çürümüş, kanal tedavisi yapıldı. Fazla ilerlemeden git doktora daha fazla dert açmasın başına.

  • zetsuboushita  (19.10.12 15:59:43)
çürüğü senin görebilmen her zaman mümkün olmayabilir.
ayrıca sen de yanlış hissediyor olabilirsin.

  • enkolaykullaniciadi  (19.10.12 17:05:04)
eczanelerde ağız gargarası satılıyor böyle bildiğimiz markaların değil tedavi amaçlı olan onunla çalkala ağzını bi hafta diş ipi kullan ağrıyan bölge çok acıtıyorsa etrafındaki bölgeleri yap sadece.
geçmezse diş hekimi ziyareti ...
sen farketmesen bile iki dişin arasında öyle bi yer çürük olur ki anca dişçi orayı açınca görebilir ..
  • Basıpgidenforvet  (19.10.12 17:10:06)