dekanı nasıl kandırmıslar

bu adam unıversıte profesoru falan. hani zeki olması gerekmiyor mu ?

gundem.milliyet.com.tr

zeki olabilir. ama dürtülerine yenilmiş :) tipik bir erkek :D

  • zenigt  (19.10.12 12:29:13)
bunun benzeri daha oncede olmustuki baska bir üniversitenin dekanımıydı rektörümüydü dolandırmıslardi.

  • all girls dream  (19.10.12 12:42:55)
kişisel tecrübeme göre dekanlık öyle pek de zeka gerektiren bir mevki değil. öyle olması gerekiyor evet ama değil gibi.

hurmalar/tırmalar misali bişey de olabilir. bilmiyoruz. 135 bin. zeka olmadığı kesin.
  • gkhncnzdgn  (19.10.12 12:50:47)
dekan/rektör olmak için vasat derecede siyaset yapmak ve yalaka olmak yeterli olabiliyor.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (19.10.12 13:55:54)
isterse türkiyenin en yüksek iq'lu insanı olsun. bu ülkede mevkii sahibi, kamu-hükümet yararını gözeten bir konumda olunduğu sürece tipik memur kafasına sahip olunur. yaratıcılık, analitik düşünce ölüyor.

  • dokunmakalbime  (19.10.12 14:00:22 ~ 14:00:53)
profesör, doçent, doktor veya öğretim görevlisi olmak için zeki olmak gerekmiyor.
sadece derslerine biraz fazla çalışmak, torpil ve şans gerekiyor.
ki bu örnek bir çok şeyi açıklıyor zaten.
  • enkolaykullaniciadi  (19.10.12 14:40:09 ~ 14:40:41)
herkes bu tuzaklara düsüyor, bir pipisi olan akademisyenin de böyle aptalliklar yapmasi normal. üniversitede görev yapanlarin da cok akilli ve bilge insanlari oldugu yanilsamasi daha cok üniversite disindakilerin bir uydurmasi. yoksa akademide herkes kimin ne kadar aptal oldugunun farkinda. şu var mesela:

www.sabah.com.tr
  • atmacaged  (19.10.12 15:49:13)