bir belediyeden ne istersiniz

arkadaşlar yaşadığımız il ve ilçelerin hizmetleri malum.
sizce olması gereken ideal bir belediyenin hizmetleri nelerdir?
yani yaşadığınız yerin belediyesi size ne gibi hizmetler verse memnun kalırdınız ya da bu dönemde kesinlikle bir belediyenin yapması gereken hizmetler nelerdir dedikleriniz önerileri bekliyoruz.

not: bu bir anket değildir. bir küçükşehir belediyesine örnek olarak sunulacak projenin beyin fırtınasıdır.
örneğin eğitim öğretime destek olarak gönüllü işbirliklerle verilecek atölye çalışmaları, kurslar,
gezi ve kültürleri öğrenme topluluğu gibi daimi ve geliştirilebilir işler baz alınabilir.

bu proje bir belediyenin işlerini biz mi yapacağız adı altında değil, bizim arz ettiklerimiz bunlardır adı altında bizim önerimizle sunulacaktır.
kar amacı gütmeyen, sosyal sorumluluk adı altında bir çeşit tartışma olarak görelim konuyu lütfen.
şimdiden katkıda bulunacak arkadaşlara teşekkürler

belli bir miktara kadar suyu bedava dağıtmasını isterim. dikili belediyesi 10 tona kadar bedava dağıtıyor mesela.

  • 10032007  (18.10.12 23:42:03)
manavgat belediyesi gibi olmasın. sene olmuş 2012 hala hoparlörlerden ölüm, etkinlik, anonslarını sabahın 8'inde yapıp uykunuza sıçmasın. sms diye bişi var.

  • zenigt  (18.10.12 23:45:53)
* sokak hayvanlarinin kisirlastirilmasi ve "kesinlikle" sizin gozetiminizde alindigi yere birakilmasi.
onlar icin beslenme noktalari kurulmasi. (kartal belediyesi yapmisti mesela.)
komisyondaki tasari gecse dahi hayvanlarin bakimi gerceklesecegi icin hayvanlari toplamamasi, mahallelinin onlarin sorumlulugunu aldigini belirtmesi.

** maddi durumu kotu olan ailelerin cocuklarina gizliden, kirtasiye yardimi yapilmasi.

*** cocuklarin oynayabilmesi icin guvenli ve uygun zeminli alanlar yapilmasi.

**** insanlari spor yapmaya tesvik etmek icin ucretsiz spor salonlari acmasi.

***** yaslilara ev temizligi hizmeti verilmesi.
  • elxa  (18.10.12 23:48:06)
önerileriniz çok güzel arkadaşlar hepsini ayrı ayrı raporluyorum.
aklınıza geldikçe yazmaktan çekinmeyin. bazı kentsel dönüşümler siyasetçilerin aklına bile gelmese de bizim bu tarz çalışmalarımızla gerçekleştirilebiliyor. benzer projelerin farklı yerlerde de uygulanabilmesi açısından çevrenizdeki belediyede yapılan güzel ve örnek çalışmaları da yazabilirsiniz

  • agaran  (19.10.12 00:59:06)