harici belleğe virüs girmiş..

arkadaşa verdim malum sağlam gelir mi virüs girmiş. her klasörün içine o klasörün adıyla bi klasör daha oluşmuş.mesela filmler klasörü var açınca içinde bi filmler klasörü daha çıkıyor. silmeye kalktım bütün dosyalarda aynısı var, bıraktım sonra silmeyi. şimdi nasıl virüsten temizleyeceğim? tehlikeli midir bu durum, içindeki dosyalar gider yoksa kurtarmanın yolu var mı? bilen arkadaşlar ilgilenirse çok makbule geçer.şimdiden teşekkür ederim..

virüs programıyla taradın mı

  • hadibeoradan  (18.10.12 02:59:03)
maalesef bilgisayarda virüs programı kurulu değil..

  • tadin kaldi  (18.10.12 03:14:19)
nod32 ile gayet rahat silersin. üstüne malwarebyte's programıyla trojan aratması yaptır. sorunun ortadan kalkar.

bahsettiğin virüs piyasada en bol bulunan virüstür. aynı klasör ismiyle yazan dosyaya bastığınızda takılı olan bilgisayara da bulaştırır.

hepsini teker teker elimle silerim diyorsanız, bilgisayarınızı güvenli modda başlatın ve harici diskinizi taktıktan sonra o benzer klasör isimlerini siliniz.
dikkat edilmesi gereken konu o virüse tıklayıp açmayı denediğinizde o bilgisayarda çalışmaya başlayacaktır, böylece silmeye kalkarsanız " bu program şuanda kullanımda" gibi bir uyarı alır silemezsiniz.
  • 1tam1ayran  (18.10.12 20:02:00)