Parfüm sorunsalı?(önerisi olan)

21 yaşında erkek unıversıte oğrencısıyım uygun fıyata kalıcı guzel bı koku arıyorum.
Bu aralar d&p den aldığım parfumu kullanıyorum ama değiştirmek istiyorum.
Varmıdır bıldığınız onerebılceğınız guzel bı koku?

slazenger yeşil renkli olanı. gayet güzel, kalıcı ve oldukça ucuz. çakma d&p kullanacağına kesinlikle daha iyidir.

  • erektus  (15.10.12 01:53:24)
Emperio armani nin ince uzun şişeleri çok iyi. fiyat/performans olarak

  • disfircasiyimben  (15.10.12 01:57:28)
uygun fiyat diyor, 150-200 lıralık parfümler öneriyorsunuz :d

  • erektus  (15.10.12 02:00:03)
@erektus

iyide her gün alınan bir şey değil ki, bir kere alıyorsun, 6-12 ay kullanıyorsun.
  • disfircasiyimben  (15.10.12 02:02:28)
D&p'den lacoste red al emin ol orijinalinden daha kalıcı ve fark edilir bi koku. Çok beğeniyor kızlar. :)

  • diazepam  (15.10.12 02:04:47)
haklısın, çalışan insan için normal. o fiyattaki parfümler kullanılmasın demiyorum.

ancak mesajda öğrenci olduğunu söylemiş, uygun fiyatlı ve d&p ye alternatif aradığından bahsetmiş.
  • erektus  (15.10.12 02:06:05)
@erektus öğrenciyim, orjinal parfüm kullanıyorum ya kampanyaları takip ediyorum ya da yurtdışından getirtiyorum ve böylelikle hem ucuza gelmiş oluyor hem de uzun süreli oluyor. En son armani gio yu 200 ml lik şişede 100 küsür TL ye almıştım 1,5 yıl oldu bitemedi mesela.

Armani,Bvlgari,Rochas,Boss bunlar güzel markalardır. tavsiye ederim
  • Sskywalkeremre  (15.10.12 02:10:37)
Sskywalkeremre

kbende gio yu çok severim. karakteristik kokudur. zidaya açıkken 200 ml 3 şişe tanesi 99 liradan depolamıştım. çok iyi iş yapmışsın.

başlığı açan kaybolmuş bu arada. ben mesajını yanlış mı algıladım. şüpheye düştüm.
  • erektus  (15.10.12 02:19:15)
burdayım cevapları okuyup nette araştırmalar yapıyorum ama hala kararsızım.
acaba zara,polo vs tarzındakı markaların parfumlerınımı alsam dıye duşunmekteyım :/

  • amonaki  (15.10.12 02:26:52)
bir bayan olarak ungaro ya asla karsı koyamam. muhteşem bence.

  • mantarliborek  (15.10.12 02:33:16)
Kenzo

  • veeeys  (15.10.12 02:51:58)
joop homme. hem kalıcı hem de kış kokusu. ben yazın da kullanıyorum gerçi.

  • and justice erol  (15.10.12 03:04:11)
avon'dan perceive al. ucuz ve güzel.

  • forbidden archangel  (15.10.12 10:19:03)
james bond 007.

kimsede yoktur bunu gectim ben kisisel olarak cok begeniyorum.lansmani bile yeni yapildi.

ayrica arkadaslar surda bir seyi de acikliga kavurturmak isterim, bir cok arkadas burda "agggbii cok ayaga düstü o koku" geyigi yapiyor. bazilarinda hakli olanlar olabilir ama gecende yilda sadece 240 bin üretilen türkiyede de satilmayan adini vermiyim bi parfüm icin yazmislar, abi bu parfümden türkiyede yurt disindan gelme tas catlasin 1000 tane vardir oda belki.

her parfüme ayaga düsmüs geyigi cevirmeyin lütfen.

ayrica yok o parfümün kaliciligi söyle, bu über, su böyle ayagida yapmayin mümkünse, parfümün kaliciligina etki eden onlarca etken var. parfümün kendi icindeki esans, esansi tutucu yapan etmenler ama sizin vucudunuz daha büyük bi etken burada.

gidip abarti derecede terleyip ya da temiz olmayan vucuda parfüm kullanilirsa parfüm kokusu baskilanir ya da ikinci plana gecer böylece etkisi daha az gözükür.

asagi yukari yaz parfümleri 2-4 , kis parfümler 3-5 saat arasinda etkilidir denebilir.
  • serabetan  (15.10.12 10:45:35)
@batuhanolabilir
Hermes mı kullanıyorsun.

  • spica  (15.10.12 12:08:36)
Zara Gold iyi bir f/p kokusudur öğrenci bütçesi için.

  • duk leto  (18.10.12 14:34:49)