C# resim değerinin null gelmesi sorunu

merhaba gençler
formumda listboxa tıklandığı anda 5-6 textbox bilgileri Ve bir resim veritabanından çekilip forma yansıtılacak.fakat değer sürekli null dönüyor forma tıkladığımda.kod altta.soru nedir?

private void btnresimsec_Click(object sender, RoutedEventArgs e)
{
openFileDialog1.Title = "Lütfen Dosya Seçiniz";
openFileDialog1.Filter = " (*.jpg)|*.jpg|(*.png)|*.png|(*.bmp)|*.bmp|(*.gif)|*.gif";
openFileDialog1.ShowDialog();
resim = openFileDialog1.FileName.ToString();

//PICTUREBOX'A bu ŞEKİLDE RESİM ATILIR.
image1.Source = (ImageSource)new ImageSourceConverter().ConvertFromString(resim);

}

private void listBox1_SelectionChanged(object sender, SelectionChangedEventArgs e)
{
try
{
txtad.Text = ds.Tables[1].Rows[listBox1.SElectedIndex].ItemArray[0].ToString().Trim();
txttur.Text = ds.Tables[1].Rows[listBox1.SelectedIndex].ItemArray[1].ToString().Trim();
txtsure.Text = ds.Tables[1].Rows[listBox1.SelectedIndex].ItemArray[2].ToString().Trim();
txtyonetmen.Text = ds.Tables[1].Rows[listBox1.SelectedIndex].ItemArray[3].ToString().Trim();
txtoyuncular.Text = ds.Tables[1].Rows[listBox1.SelectedIndex].ItemArray[4].ToString().Trim();
txtsenaryo.Text = ds.Tables[1].Rows[listBox1.SelectedIndex].ItemArray[5].ToString().Trim();
byte[] resim = (byte[])ds.Tables[1].Rows[listBox1.SelectedIndex].ItemArray[7];
image1.Source = GetBitmapImage(resim);

}

Şu resim =OpenFileDialog... kısmına bir break point koyun, openfiledialogtan veri dönüyor mu ona bakınız.

  • Raymond  (14.10.12 19:48:49)
orada veri dönüyor.resmi eklerken de sorun yok zaten.sorun eklenmiş resmi görmek istediğimizde.

image1.Source = GetBitmapImage(resim); koda breakpointle bakınca null görüyorum.esas sorun bu kod dün akşam sorunsuz çalışıodu.bi anda resim olayı sıkıntı oldu anlamadım.
  • amusan  (14.10.12 19:57:54)
null olan resim değişkeni değil, image.Source mu*

  • Raymond  (14.10.12 20:05:38)
ewt image1.source=null

  • amusan  (14.10.12 20:26:37)
  • Raymond  (14.10.12 20:29:41)
başta yazmamam hata olmuş.proje wpf projesi.picturebox yok image nesnesi var. linkteki şekilde yapmama yine engel olmayabilir ama kod neyi değiştirecek anlayamadım.benim kaydetmede sorunum yok kaydettiklerim veritabanında kayıtlı olanı tekrar pencereme çekemiyorum.

  • amusan  (14.10.12 20:54:24)
  • Raymond  (14.10.12 21:01:37)
linkte
image1.Source = (ImageSource)new ImageSourceConverter().ConvertFromString(resim);
yerine yazılan kod aynı işlevi görüyor orda sorun yok.benim yazdığımla linkteki arasındaki tek fark w ve h yoktu bende.onu da
resim = openFileDialog1.FileName.ToString()+"w=&h=" şeklinde değiştirdim yukardaki kodu.hata verdi.zaten fill durumu bende de aynı girilmiş sorun boyutlarla ilgili değil.w ve h yüzünden hata verdi.orda hata yoktur.kafayı yicem.esas sorun

bu kod dün akşam bu saatlerde sorunsuz çalışıodu.kodda hiçbişey değiştirmedim veritabanının yerini fln değiştirmedim genel bi ayarla oynamadım.ne oldu da bu duruma geldi onu anlayamıyorum.bi fikriniz var mı?neden olur bu kadar saçma ani hatalar
  • amusan  (14.10.12 21:30:06)
Daha diyecek lafım yok =]

Durduk yere niye bozulsun ki...

Veri tabanında söz konusu alanla ilgili tür değiştirdiniz mi? Mesela image tanımlayıp sonradan string falan yaptınız mı?
  • Raymond  (14.10.12 21:34:31 ~ 21:35:25)
hayır başından beri imageydi hala image.şimdi hatırladım dün wpftoolkit diye bi eklenti yükledim componentler fln ekliyodu.onu yükleyip sildim.o neden olmuş olabilir mi çok alakasız ama tek onu değiştirdim öncekinden farklı olarak

  • amusan  (14.10.12 21:58:23)