vizelere nasıl çalışmalıyım?

arkadaşlar geçen sene not ortalamamın çok düşük olmasından dolayı bu sene kasmak istiyorum.Ama ders notları da çıkmış sorular da yetmiyor bana daha fazla çözümlü örnek lazım,biliyorum kafam almıyor çok soru çeşidi görmeden.

Eğer benim gibi biraz geç anlayanalr varsa bana birşey önerebilirler diye düşünüyorum.Acaba internette konu anlatımı video soru çözümü(tür-ing farketmez) gibi şeyler bulabilirmiyim?yardımları bekliyorum :)

not:bölüm inşaat mühendisliği.

bu sene kasıyorumculardansın sen panpa. kasamazsın.

cevap: planlı, günlük çalış. kafa geç alıyorsa son gece çalışma seni paklamaz.

@mega

mühendislik derslerinde konuya çalışılmaz kardeşim. direk çözümlü sorudan anlamalısın olayı. ayrıca össye hazırlanır gibi yüzlerce problem çözmene falan gerek yok. önceki yılların çözümlü sorularını çöz, baktın çözemiyorsun ezberle. ciddiyim ezberli. bi eğim-sehim sorusu vardı. formülleri ezberlemek integre etmekten kolaydı amk :D bizim arkadaş ezberleyip o soru sayesinde mukavemeti geçmişti.
  • japon askeri  (13.10.12 20:39:40 ~ 20:47:50)
hocam günlük çalışmak istiyorum ama bana çok fazla çözümlü soru lazım ani günlük çalışıyorum konuyu gayet iyi anlıyorum soruya gelince birşey yok.

  • megacracker  (13.10.12 20:43:34)
dersleri boş geçme derste öğren gerisi kolay

  • merkezefendi  (13.10.12 21:59:32)