[]

adsl kopma sorunu ( paralel telefon hattı)

selam herkese.

öncelikle paintte çizilmiş uyduruk resim için kusura bakmayın, anlatabilmişimdir oradan umarım.

görüldüğü üzere paralel hatlarla bağlanan 2 telefonlu bir adsl bağlantısına sahibim. internet bugün bağlandı. fakat sürekli kopup duruyor bağlantım. telefona biraz uzak olduğum için başta fark edemedim ama geç olmadan gördüm ki telefonla konuşulduğunda kopuyor internet.

internette ve duyuruda araştırdım ama tam anlayamadım oradan anlatılanları. bunu basit bir şekilde izah edebilecek olan var mı?

birisi forumun birinde bir splitter daha lazım demiş. eğer öyle bir şeyse alırım spritter i ama nereye nasıl koyacağım tam anlayamadım?

yani, telefonları da modem ile telefonu ayırır gibi mi ayıracağım yoksa başka bir şey mi yapmalıyım?

 
splitter yeni zaten. sizde de 2 telefon mu var? yoksa bu sorun biraz daha farklı sanki.


  • jamiro  (12.10.12 20:31:51) 
bilgisayardan gelen kabloyu direk olarak splitter kullanmadan hat girişine takın.


  • clones  (12.10.12 21:41:28) 
bilgisayardan gelen kablo derken, ethernet kablosunu mu?


  • jamiro  (12.10.12 23:18:16) 
daha doğrusu modemden çıkan splittera giden kablo, ethernet değil.


  • clones  (12.10.12 23:44:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.