hep kısa mı kalacağım?

19 yaşında erkeğim. boyum 165 cm falan. e ben hiç uzamayacak mıyım? lan bir insanın boyu hiç mi uzamaz? 170 olsaydım gam yemezdim. ama 165 çok kısa lan gerçekten bir erkek için. ne diyonuz gençler?

Doktora gidip kan, hormon değerlerine baktır. Belki boy kısalığın vücudumdaki bir eksiklikten kaynaklanıyordur. Spora ağırlık ver.

  • iustitia omnibus  (12.10.12 16:00:19 ~ 16:01:27)
Basketbol oyna cok gec olmadan.

  • Godless  (12.10.12 16:00:48)
Önce de söyledim şimdi de söyleyim. 186lık adamım yani ebleh duracak uzunlukta da değilim. Hiçbir kız ay boun uzunmuş gel vereyim demedi.
Hiçbir işverenim maşallah boy varmış sana zam yapalım demedi.

Boy bir sik değil, sana boyun kısa diye tepeden bakacak adamlar, kadınlar illaki başka bişey yüzünden tepeden bakacaklardı, ama sen onu dert etmediğin için içine oturmayacaktı. O yüzden boyunu dert etmeyi bırak, uzun boyun perde takma ve kavgada caydırıcı olma harici hiçbir faydası yok.
  • lpgli tosbaga  (12.10.12 16:01:36)
takma kafana.

  • mesopotamian  (12.10.12 16:02:45)
kısa erkekler de çekici olabilir gayet kafana takma bence.

  • crimsonlady  (12.10.12 16:03:34)
@lpgli tosbaga hocam demesi kolay ama ben hiç 165 boyda olup ta kendiyle aynı boyda olan bir erkekle çıkan kız görmedim. erkek her zaman kızdan uzun oluyor genelde. hem de oldukça uzun. bir kız sorsa boyumu söylemeye utanırım şahsen. özgüvenimi bitiriyor kısa olmak. aslında tipim gayet düzgündür. ama boyumla tipimi bir türlü yakıştıramıyorum. kısa olmayı kabullenemiyorum.

  • geberix  (12.10.12 16:04:37 ~ 16:05:26)
Yahu bırak kezbanları. Onlar model model, boya vereni var, arabaya vereni var telefona vereni var. Sen adam ol seni sevecek kızı bul.

  • lpgli tosbaga  (12.10.12 16:07:48)
hiç alakası yok yahu sana denk gelmedi herhalde. boyum 178 sevgilim 167 falan. sorun olmuyor.
sadece boyu kısa veya uzun diye bir insanla birlikte olmaktan kaçınanlardan uzak dur.

  • crimsonlady  (12.10.12 16:13:21 ~ 16:14:36)
hacı 3 senen var, 22'den sonra uzama olmaz.. 1.65 kısa gerçekten hele tip falan da tom cruise olmayacağına göre, hiç oluruna bırakma.. doktora git derini anlat, tavsiyesini al.. yapacağın en mantıklı şey haftada 3-4 kere basket oynamaktır, 2-3 sene yap bunu 1.70 üzeri olursun bence..

  • soluman  (12.10.12 16:22:03)
sen de kısa yakışıklı ol.

19 yaş bu uzama işinin sonu, daha önce baktırsaydın doktora keşke. aslında boy uzatma ameliyatları falan mı ne varmış da, yahu cüce değilsin.

giyimine kuşamına, ayakkabına dikkat et. olayı kozmetik olarak çöz.
  • buyuyup buyuk adam olacaktim  (12.10.12 16:23:44)
basketbol oynamakla boy uzamaz. ben 10 sene oynadım. hergün 15 dakika kollarımdan asılı kaldım doğalgaz borusunda. sonuç 1.74.

  • fuskiyenin oglu  (12.10.12 16:27:20)
@buyuyup buyuk adam olacaktim o ameliyatı bir bacağı kısa olanlara falan yapıyorlarmış sanırım. eğer yapılsa ne yapar eder olurum:(

  • geberix  (12.10.12 16:29:12)
uzun boylu olmak iyidir. ama ortantılı tabi. bazıları leş gibi duruyo. ortantılı bi uzun boy her zaman iyidir. iyi gösterir insanı fakat herşey bununla bitmiyo.

şöyle bi sıralama yapabilirsin kendine

1) uzun boylu, salak, tipsiz, bi ortamda tek kelime fikir beyanında bulunamayan adam

2) uzun boylu, zeki, kültürlü, entellektüel, bir ortamda öyle bi konuşurki boyunun uzun olduğunu kimse farketmez bile

3) kısa boylu, salak, kültürsüz, tipsiz, bi boktan anlamayan herif

4) kısa boylu, zeki, yakışıklı, entellektüel

burada herkes 2 numarayı seçer. normal olanda bu zaten. ama çoğu kimse 1 ve 3ü seçmez. bundan sonra boyun uzar mı uzamaz mı bilemem? ama sana abi tavsiyesi. kesinlikle ama kesinlikle takma. bu özgüven eksikliği hayatından bir sürü şeyi alır götürür.

not: 2 numaralı erkek sınıfına giriyorum o ayrı :)
  • nemo problemo  (12.10.12 16:32:25)
Boy uzatma ameliyatı dedikleri bacağını kırıp kemklerin arasını açıp kaynarken uzatmaya dayanıyor. Sonrasında asla kemik kırılmamış hali kadar sağlam olmayacak, zıplarken bile tırsacaksın kırılır mı diye. Değer mi buna?

Utanacak hiçbirşey yok inan. Sevgilim 1.58 boyunda, ilk başta dert ederdi o. Ha bir erkek kadar toplumsal baskı yok üzerinde ama yine de 1.70 olaydım derdi dururdu. Ne zaman benim onu köpek gibi sevdiğimi ve onu boyu için değil, tipi için değil bana hissettirdikleri için sevdiğimi gördü dert etmeyi bıraktı.

Sen de dert etmeyi bırak seni olduğun gibi sevecek birini bulmaya bak.
  • lpgli tosbaga  (12.10.12 16:37:09)
Bak şimdi hatırladım lisede bi çocuk vardı 1.60 felandı boyu, itin eniği pilot oldu biz müyendiz. Bizim gördüğümüz bıyık kadar meme gördü eleman :'(

  • lpgli tosbaga  (12.10.12 16:40:24)
sakal gür ve sertse vucutta kıllıysa bu saatten sonra uzamayı bekleme.Ama babyfacesen zayıfsan 6-7 cm uzarsın.

kesin bilgi için herhangi bir hastahanenin endokronoloji bölümüne gidip el bilek filmini çektirip kemik yaşı tayini yaptıracaksın.
  • 19 cm  (12.10.12 17:04:38)
bol yoğurt kefir ye,
az da olsa olumlu etkisi olabilir.
kısaboylular daha az kanser oluyor bu da bir artısı.
  • joepiscopo  (12.10.12 21:01:17)
bu ayakkabı tabanına yerleştirilen boy uzatıcı zımbırtılar vardı reklamlarına denk geldiğim 3-5 cm artık ne kadar ise uzatıyormuş öyle bişi olsa olmaz mı.

  • olurnedenolmasin  (12.10.12 22:15:57)
Bilimsel olarak insanların 22 yaşına kadar uzamaya devam ettiği kanıtlanmıştır. Yani önünde 3 sene daha var. Ama uzamazsan da dert etme, Robert Downey Jr. gibi birini düşün mesela.

  • trawmatolog  (13.10.12 01:11:01)