Pc upgrade hakkinda

Asus p5q pro
Core 2 quad q9550 12mb l2. Oc 3.4ghz
2x2gb ddr2 kingston hyperx 800mhz
Sapphire hd6850 1gb gddr5
1tb 7200rpm hdd

Simdi arkadaslar anakartim sata 3 ve usb 3 ve ddr3 desteklemiyor. Sirf bunlar icin yeni bir board almak istiyorum lakin bu sefer islemciyide degistirmem gerekiyor. Upgrade yapmayip ram falan alsam diyorum fakat ddr2 ramler 3lerden pahali....

Gigabythe z68 serisi bir mobo alip ram ssd falan almayi dusunuyorum ama islemciye bir turlu karar veremedim. 12mb cachesi var ve 3.4ghz de gercekten muthis performans veriyor. Hackintosh yuklu sistemimde benchmark 8200 veriyor ibench ile. 8cekirdekli maclerle esit performans aliyorum. Simdi ben bu islemci yerine i5 2500 alayim diyorum ama performans nasil bilmiyorum. Bana neler onerebilirsiniz? Cok kararsizim be sozluk

Not: Video edit, muzik produksiyonu vs icin kullaniyorum sistemi render surelerini dusurmek istiyorum

Sendekine benzeyen bir sistemim vardı. İkinci el olarak parça parça sattım.

MSI z77 bir anakart aldım, doğal usb 3.0 desteği veriyor. Böylece daha hesaplı oluyor z68 lerden. Hackintosh kullanmayı düşünüyorsanız Gigabyte kullanın derim. i5 2500k aldım ben, performans olarak oldukça tatmin edici. Siz Core serisinin 3. jenerasyonunu da tercih edebilirsiniz. Şu şekilde amatör bir liste hazırlanmış İşlemci performansları için:
thgtr.com
  • iustitia omnibus  (12.10.12 11:37:15)
Bende z68i hackintosh icin dusunuyordum. İ5 2500k iyi bir secim gibi gozukuyor o halde. Fiyatlar ne durumda peki hangi sitelere bakmami onerirsiniz? Birde i7lerle cok fiyat farki yoksa onlardan da alabilirim

  • sabor  (12.10.12 11:52:53)
www.vatanbilgisayar.com

Tuhaf. i5 3570k 2500k'dan daha ucuz... 2500k o/c için daha uygun ama 3570k iyi bir fanla 4.8ghz rahat çalışır deniyor. bana da bu hız yeter gibi geliyor. pci-e 3.0 desteği vs. aklımı çeldi doğrusu. geleceğe dönük bir kart gibi gözüküyor. ama z68 dışında bir anakarta ihtiyacım olacak....
  • sabor  (12.10.12 13:38:48)
Şuraya sorarsan çok net bir cevap alacağını düşünüyorum;

forum.donanimhaber.com

İşinin ehli adamların bir araya geldiği bir başlık.
  • ahmetcan44  (12.10.12 16:31:27)