İrlanda vizesi

diyelim ki ab uyesi bir ulkede ogrenci statusu ile bulunan bir t.c vatandasi, bulundugu ulkenin irlanda konsolosluguna basvurarak vize almak istedi. bu durumda turkiye'deki gibi cok kastirirlar mi? yurtdisinda olup da buna benzer bir basvuru yapan var mi aranizda?

ps: gidis amaci arkadas ziyareti.

öğrenci statüsü değişiklik gösteriyor. oturma izninizi aldıysanız, çok problem çıkaracaklarını zannetmiyorum.

  • gereksiz insan  (11.10.12 13:33:43)
avusturyadan alman oturumu aldim stajlarim icin iki kez.

ikisindede sigortam yoktu almanya icin(e-card denilen kart vardi, euda gecerli ama ek belge gerekiyo yurt disi icin,almadim ek belgeyi), kalicak yer göstermedim, yurt disi sigortasi etc göstermedim,hesabimda para göstermedim.

sadece calisma izni, avusturyadaki oturum kartim, sicil kaydi, ikametgah, ögrenci belgeleri, sirketten gelen sözlesmeler ile basvurdum, zaten calisma izni haricindekiler sürekli elimin altinda bulunuyo,yani sorunsuzca basvurdugum gün verdiler vizeyi.

ayrica eksik belge önemli degilse zaten eksikde olsa konsolosluktaki yardim ediyo, amaaan buna ihtiyac yok zaten diyo. zaten elinizde bir cok belge olacaktir, bence ek sadece rezervasyon, kalicak yer, ucak bilet ve hesabinizda yeterli para varsa , ögrenci belgelerinide fotokopi olarak götürün rahatca alirsiniz.

fikir verir umarim.
  • serabetan  (11.10.12 13:37:51 ~ 13:38:39)
tavsiyem, ordaki arkadasinizdan davetiye filan istemekle ugrastirmayin. basit bi rezervasyon yapip götürün.

  • serabetan  (11.10.12 13:38:28)