Almanca dil okulu ve Heidelberg hakkında yardımcı olabilecek var mı?

selam führerler,

www.heidelberger-paedagogium.de adresindeki dil kursunu buldum. iyi gibi gözüküyor fiyatlar da diğer alternatiflere göre makul. daha önce duyan bilen var mıdır aramızda? şehir olarak güzelmiş duyduğum kadarıyla. yaşayan biri varsa yorum yapabilir mi?

ayrıca bu kurs harici almanya da baska bir kurs onermek isterseniz süper olur, her türlü öneri ve tavsiyeye açığım.

kursu türkiyede yapmani öneririm. almanyada ögrenmenle türkiyede ögrenmen arasinda fark olmaz büyük ölcüde, önerim budur.

  • serabetan  (10.10.12 23:57:45)
bence de burada kursa gidip, sertifikayı burada alıp, sonra iş veya master için yurtdışına çıkmak çok daha mantıklı. çünkü işe yarar bir seviyeye gelene kadar epey bi vakit kalman gerekecek, bayaa para lazım yani ona.

onun dışında, heidelberg bayaa ufak bir şehir, tarihi falan. tatlı bi yerdir ama pek bi olayı yok. normal yani, gidilebilir.
  • roket adam  (11.10.12 00:10:58 ~ 00:11:31)
@serebatan ve roketadam

burada başlangıç olayını yaptım. daha fazlasını istiyorum ama. bir de yurtdışı tecrübesi yaşamak istiyorum. b1 seviyesine kadar gelmiştim burada 3 4 ay yoğun bir kursun faydası olur mu sizce?
  • avakado soslu portakalli pekin ordegi  (11.10.12 00:15:06)
3 sene yaşadım heidelberg'te, güzeldir iyidir, arkadaş ortamın olmazsa sıkılabilirsin ama kurstan arkadaşların olur. türkiye'de yapmanla orada yapman arasında baya fark var çünkü orada almanca konuşmak zorunda kalacaksın, önemli olan pratik. dil kursuna gidenler eh şöyle böyle memnun, sonuçta çok fazla yabancı öğrenci oluyor. gitmeden yurdunu iyi ayarla, şehir dışında yurt vermesinler. onun dışında dediğim gibi hd güzeldir =)

ha bu arada trde b1 seviyesine kadar aldığın kursa muhtemelen a2den falan başlarsın, kursa gelenlerin çoğu yaz için geliyor, o tarihlerin dışına çıkarsan yalnız kalabilirsin. 3 ayda b2 olursun heralde bilemiyorum.
  • meriadoc  (11.10.12 00:41:16 ~ 00:43:32)
Heidelberg güzel ama bizim İstanbul Türkçesi olarak nitelediğimiz Hochdeutsch aksanı kuzeyde en iyi şekilde konuşulur. O yüzden daha kuzeyde, Hamburg gibi bir şehirde gitmeyi düşünebilirsin. Hamburg da çok güzel bir şehirdir ayrıca, eğer meraklıysan özellikle haftasonları inanılmaz bir gece hayatı falan da vardır.

  • whoosie  (11.10.12 08:03:25)