[]

Rosetta Stone'la her gun 30 dakika..

calissam ve hic oyle gramer kitabi falan okumasam, ogrendigim kelimeleri not almasam falan (sadece bilgisayarda sorulari cevaplayarak) gene de level 5'e geldigimde dili iyi ogrenmis olur muyum yoksa illa bir seylerle desteklemek gerekli mi?

bir de ben skldigim icin her lesson'da sadece "core lesson"i (uzun olan ders) yapiyorum. digerlerini (grammar, speaking, reading..) de yapmam gerekir mi, core'u yaptiktan sonra sorun yok mu?


 
valla ben sıfırdan almanca için bakmıştım. sadece not alıyodum farklı kelimeleri başka bişi yapmıyodum. gayet de faydalı oluyodu. özellikle kelime açısından gelişiyosun


  • tahret muslugu  (10.10.12 16:50:27) 
(bkz: aslansın sen kaplasın)

aklın alıyor mu arkadaşım? millet yurtdışı dil okullarına gidiyor, türlü ceremeler çekiyor yine de bir dili adabıyla öğrenemiyor. rosetta stone o da temel derslerle naparım diyorsun. hal hatır sorar, yol tarifi yaparsın, manavdan domates alırsın, hava durumları v.s.
  • Ryu  (10.10.12 16:52:02) 
dili iyi öğrenmekten kastiniz nedir onu da belirtin bence


  • kisa  (10.10.12 17:43:24) 
dinledigimi anlamak, anadili olan birisiyle sohbet edebilmek, dergi ve gazete okuyabilmek.


  • gerard  (10.10.12 17:46:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.