Iphone ekran sararması..

Selam ahali,

Aşağıdaki ekte de görülebiliceği üzere telefonumun ekranında sararma var, yurtdışından gelme bir telefon olduğundan pilot arkadaşıma bu haftasonu vereceğim new yorka götürecek.

Sorum şudur, seri numarasından kontrol ettim hala bu yılın sonuna kadar garantisi devam etmekte. Bu aleti değiştirirler mi acaba yenisiyle. Yoksa tamire falan mı yollarlar zira ne yaparlar bilemedim.
Ekte de cihazın resmi. Bir yol bir görüş lütfen..

Apple tamirle çok fazla uğraşan bir firma değil. Bu ve buna benzer bir problem ile daha önce karşılaşmışlardır ve onda ne yapıldıysa yine aynı prosedürü uygularlar. Bana göre değiştirirler. Çünkü çatır çutur değişim yapıyorlar.

  • himmet dayi  (10.10.12 13:30:44)
aynısı bana oldu, garanti kapsamındaydı. servise verdim, 15 gün içinde ekranı değiştirip verdiler. cihaz değişimi yapmıyorlar, ekran değişimi yapıyorlar bu durumda.

  • nesilsiz  (10.10.12 15:37:13)
@nesilsiz, türkiyede mi yoksa amerikada mu oludu bu olay??

  • aboutablank  (10.10.12 15:58:46)
türkiye'de.

  • nesilsiz  (10.10.12 16:13:37)
@nesilsiz Gene aynı pilot arkadaşım bana yurtdışından getirdiği için sadece uluslararası garantisi var ondan dolayı da dediğin gibi eğer genpa ya verirsem adamlar tamir parası falan isterler kesin..

Ondan arkadaşa vericem tekrar bakalım New York'tan değiştirebilicek mi...
  • aboutablank  (10.10.12 17:38:32)