full ekran film/dizi izleyememe (donanım?)

ben yeni format attım. gecenin bu saatinde sorucam artık olmadı yarın ama şu an ekran kartı sürücüsünden midir codec'ten midir internet tarayıcı vs. deliricem dizimag'ten vs. dizi açıyorum tam ekran yapıyorum ve inanılmaz kasıyor. sistem eski olabilir ama eski xp'de böyle bir sorun yoktu. tam ekran yapabiliyordum videoları. youtube vs. hep aynı sonucu veriyor.

?? ne yapmalı ??

flash'ın aşırı sistem sömürmesi gibi görünüyor. flash video açıkken, sistem durumunu gözden geçirdin mi? Cpu/Ram'i neler sömürüyor?

  • uu1  (10.10.12 06:05:14)
4-5 tane chrome.exe var ve tam ekran yaptığımda bu 3'Ü birden 100/100 yapıyor cpu'yu. ram'leri de en fazla yiyen onlar ama onlar rahat.

  • herospower  (10.10.12 06:12:23)
benim de başıma gelmişti. flash player'a sağ tık yap, ayarlar'a gel, donanım ivmelendirmesi mi hızlandırması mı neyse onun tikini kaldır. ben bu şekilde çözmüştüm.

  • herbivor  (10.10.12 14:14:06)
flash sürümü 11'lerden 10 küsürlere çekmen de işe yarayabilir. şu aralar böyle birkaç soruna daha rastladım, çözümü bu yoldan geçiyor.

  • uu1  (13.10.12 21:13:50)