hasta ziyareti hakkında

arkadaşlar,

yakın bir arkadaşımızın babasının durumu çok kötüydü. şimdi hastanede yoğun bakımda, beyin ölümü gerçekleşmiş. doktorlar artık yapılacak bir şey kalmadı demiş. biz de yarın bu arkadaşımızı 3-4 kişi ziyarete gitmeyi düşünüyoruz.

arkadaşımın sesi çok kötüydü, kız mahvolmuş doğal olarak. ben telefonda neredeyse hiçbir şey diyemedim.

çok kalabalık olmamak için kaç kişi gitmeli en fazla? giderken eli boş mu gidilir, bir şey alınır mı? ne yapılır bir fikir verin ben de kahrolmuş bir haldeyim.

bu arada beyin ölümü gerçekleşmiş olması ne demek ve yoğun bakımda tutulmasının ne amacı var birisi söylerse sevinirim...

artık kurtulmaz demek, organları belki bağışlarlar diye bekletiyorlar demek
3-4 kişi iyidir, ya da kalabalık giderseniz hepiniz kızın yanına gitmeyin, gurup dışarda beklesin yanına 2-3 kişi gitsin ve arkadaşlar da geldi ama dışarıdalar desin, kız isterse yanlarına gider.
ama mutlaka mutlaka gidin
  • kisa  (09.10.12 21:28:45)
tek bi kere gidip 20 kişi gitmek yerine, teker teker gidin, uzun süre gidin, boş bırakmayın

  • naw man fuck that  (09.10.12 21:30:12)
teker teker gidin ve eliniz boş gidin abi sonuçta doğum yapmadı kimse. sakın ha baklava,börek,pasta ile gitmeyin.

  • GibsonRules  (09.10.12 21:39:15)
yoğun bakım hemşiresiyim, yoğun bakıma mı gideceksiniz anlamadım ama yoğun bakıma 2den fazla ziyaretçi alınmaz, önlük bone maske giydirilir, 2 dk uzaktan gösterilir hasta ona göre

beyin ölümü kastettiğini sanmıyorum doktorun (kaza geçirmediyse) geri dönüşsüz beyin hasarı demiştir, ki o da bi nevi aynı şey, iyi bakılırsa yoğun bakımın kalitesi çok iyiyse ev tipi ventilatörle evde bakım hastası haline getirilmeye çalışılır diye tahmin ediyorum, allahtan umut kesilmez
  • nolmus yani  (09.10.12 21:59:48)