Tango-Salsa ???

selamlar latin dostlarım.dans derslerine başlamayı düşünüyorum.yalnız düğünlerde bile çifte telliyi zor oynayan,girdiği halayı bozan biriyim.bir kaç videoya baktım da tango sanki daha kolay ve daha az hareketli geldi.
dans konusunda bilgisi olanlar sizce hangisi daha kolay?
hangisini seçmeliyim?

Teşekkürler.

tango iyidir.

  • goldentitan  (08.10.12 22:54:01)
salsa daha kolay. tangoya başlarsan tekniğinden sıkılıp, daha başında bırakma ihtimalin yüksek. ( çifte telli mevzusundan yola çıkarak konuşuyorum.)

  • kırmızıkaşekaban  (08.10.12 22:57:44)
tangoyu bilmiyorum ama salsa çok eğlenceli ve kolay:)

  • oyokbuyoknevar  (08.10.12 23:29:49)
zamanında dokuz ay ders alıp devam edememiş ama kalbi hala onda kalmış biri olarak diyorum ki;

arjantin tango; salsa veya diğer latin danslarına klası, kalitesi ve erotizmiyle on yüz bin basar.

küçük not:
arjantin tango, dışardan hiç belli olmasa da, tamamen erkek egemen bir danstır. erkek "leader" kadın "follower"dır. bir kadının çok güzel dans ettiğini gördüğünüzde, bu, ilk önce o erkeğin çok iyi dans ettiğinin göstergesidir. çünkü dansın koreografisini erkek yönlendirir ve kadın da erkeğin istediği hareketleri yapar. kadın tango figürlerini çok iyi öğrenmişse, erkeğin yönlendirmesine çok iyi uyum sağlar ve ortaya hem yapması hem de izlemesi muhteşem bir şölen çıkar.
  • holy diver  (09.10.12 19:21:05)