çarpıp kaçan suriyeli araç

arkadaşlar dün saat 13:30 sularında kennedy caddesi üstündeki akbıyık iett durağından hemen önceki ışıklarda, karşı yönden gelen suriye plakalı araç sağına soluna bakmadan yasak olduğu halde u dönüşü yaparken bana çarptı. ve sonrasında da birşey olmamış gibi basıp gaza gitti. çarpmanın etkisi ile fena yalpaladım ama yine de dengede kalmayı başardım. bende ve bisikletimde herhangi bir şey yok ama gerizekalının plakası düştü. bu adam için herhangi bir şey yapabilir miyim acaba?

sulh hukuk mahkemelerine git, plaka elinde olduğu için her türlü haklı çıkarsın, ilk başlarda biraz masraf yaparsın ama dava sonuçlanınca hepsini alırsın geri.

  • mtrsykl  (08.10.12 21:12:32)
Yerinden kıpırdamaman lazımdı. Yani en azından araçlar böyle çarpışınca aracı yerinden oynatmamak gerekiyor. Aksi halde onun da cezası var. Biraz geç kalmış olabilirsin.

Kaldı ki, nedense şu sıralar Suriye'liler normal vatandaştan daha rahat yaşıyor bizim ülkede. Dokundurtmazlar belki.
  • otonom  (08.10.12 21:13:20)
geçmiş olsun. olay çok komikmiş. tabi size bişey olmaması büyük şans. gidin herhangi bir karakola zabıt tutturun. sonra da bi avukatla falan konuşun. yada o zaten yeterince korkmuştur. yabacı bi ülkede birine çarpmış sonrada muhtemelen (belli etmemiş de olsa) paniğe kapılmış ve kaçmış. bence boşverin.

  • aeroflot  (08.10.12 21:15:48 ~ 21:17:23)
anasını bile ağlatırsın. feci tazminata da mahkum da ettirmek mümkün.
birde kamera kayıtları var ise tamam.
nereye lan öyle adama çarpıp yola devam etmek? iç kanamadan ölme ihtimalin de olabilirdi ya da daha kötüsü.
  • pukay de souza  (08.10.12 21:16:11)
asla peşini bırakma. bişey olur ya da olmaz, senin vatandaş olarak sorumluluğun üzerine düşeni yapmayı gerektirir (ki anasını bile ağlatırsın diyen arkadaşa katılıyorum)

  • yigitovic  (08.10.12 21:33:45)