KYK bursu kesilen var mı?

okuldaki başarı-başarısızlık durumuna göre bir öğrenciye burs verilmeye devam edilip edilmeyeceği ne zaman belli oluyor? mesela bu durumdan dolayı bugün bursu kesilen oldu mu aramızda?

diğer ocak ayında belli olur. burs kesilmez, krediye döner ve bütün bunlar öğrenci işlerinin elindedir. başarısız durumunda olup da burs almaya devam eden kişiler var tanıdığım. ocağa kadar beklersen de kendiminkinin krediye dönüp dönmediğini söyleyebilirim.

  • klassno  (08.10.12 00:08:24)
alttan 3 ya da 4 dersin olursa bursun krediye dönüyor diye biliyorum ben.

  • nickimin hakkini veremedim  (08.10.12 00:17:12)
Ocakta değil Ekim ayında belli olur. Kendimden biliyorum.
Gerçi klassno da çok emin yazmış. Belki okul, ders, sınıf durumuna göre değişiklik gösteriyordur. Fakat benimki ekimde krediye dönmüş; ocak ayını beklememişti.

  • djarwi  (08.10.12 00:20:18)
genellikle yeni bursların bağlandığı dönemde eskilerle ilgili de düzenlemeler yapılıyor. bunu söyleyen kyk idi bize. ancak elbette farklılıklar olabilir.

  • klassno  (08.10.12 01:01:10)
kesinti yeniyılda oluyor. kesilip kesilmemesine de kyk değil okul karar veriyor. okul kyk'ya öğrencinin not ortalaması ya da alttan kaç dersinin kaldığı bilgisini göndermiyor. öğrenci başarılı ya da başarısız şeklinde bilgilendiriyor. ona göre yıl başında kesinti yapılıyor.

  • gakgul  (08.10.12 11:19:06)