anahtarı olmayan kilidi kapıdan çıkarmak

yeni girdiğim evde, kapıda bir kilit var. bu kilidi değiştirmek istiyorum ama anahtarı yok. evsahibine de sordum ama anahtarı cevap veremedi. matkapla de deldim bir tarafından, hatta delerken iki matkap ucu kırdım, bir tanesi de içinde kaldı. yine de çıkartamadım. çilingir çağırmadan bu kilidi yerinden çıkarmanın bir yolu var mı?

vidalarını sökünce neden çıkmadığını anlayamadım ben?

  • dehri  (07.10.12 18:50:38)
www.turhanlarcelikkapi.com

şu ortadaki siyah bölüm çıkmasına engel oluyor.
  • inheritance  (07.10.12 18:58:17)
kapı kapalıysa çıkmaz, açıksa neden çıkmıyor anlamış değilim.

  • killerbee  (07.10.12 18:58:32)
siyah bölümün engel olması için kapının kilitli olması gerekmez mi? canlandıramıyorum gözümde maalesef.

  • dehri  (07.10.12 19:01:25)
kapı açık, üstteki kilit bu. alttaki kilidi değiştirdim. üsttekini de değiştirmek istiyorum ama çıkmıyor yerinden.

  • inheritance  (07.10.12 19:04:11)
o siyah kisim var ya, onun altindaki bosluga giren vidayi sokemiyor musun?

  • osuruklu  (07.10.12 19:10:17)
vidayı söktüm, hatta dediğim matkapla delme işleminde de vida yoktu, sökmüştüm yerinden.

  • inheritance  (07.10.12 19:12:50)
e gobegin direkt gelmesi lazim o zaman? o nasil oluyor :)

  • osuruklu  (07.10.12 19:31:16)
gelmiyor, ileri geri oynuyor ama yerinden çıkmıyor.

  • inheritance  (07.10.12 19:37:35)
kilitli kalmis da o siyah dalga engelliyor desem, kilidin dilinin de disarida olmasi lazim. biraz daha nazik sekilde ileri geri yapsan, belki kapinin tahtasinin cok ufak bir kisim tutuyordur o siyah seyi.

  • osuruklu  (07.10.12 19:42:12)
normalde anahtar sokulup yarim tur ceviriliyor ve o siyah kayboluyor. Oyle disari cikiyor. Anahtar yoksa isin zor. Kilidi kirmalisin. Gobegi pense ile tutup sag sol yukari asagi salla. Sonra saat yonunde cevirmeye calis. Olmazsa cekicle tam ortasina ulasabiliorsan oraya vur. En zayif yeri vidanin girdigi yer.

  • sadun.net  (07.10.12 19:58:54)
anahtar sokmadan o siyah kısım hep engel olacaktır, çilingir çağırın ya da uygun matkap ucuyla girişin. çilingirin alacağı para maks. 50 tl

  • kisa  (07.10.12 20:12:52)
siyah kısmın dışarıda kalan dili göbeğin çıkmasını engelliyor.
anahtarı sokup kilidi saat yönünde yaklaşık çeyrek tur döndürmen lazım ki o siyah kısım alttaki yuvasına girsin.
anca o şekilde çıkabilir.

matkapla kilidin girdiği yuvayı bozduğuna göre şuan yapılacak iki şey var.
sağlam bir metal matkap ucu ile kilide dalacaksın ya da çilingiri çağırıp aynı işi onun yapmasını isteyeceksin.

bir de hayvani bir çekiç ile sağlam bir şekilde göbeğe vurmayı da deneyebilirsin.
  • velhasilkelam  (07.10.12 23:44:54)
anahtar olmadan çıkmaz, matkapla delmek de çözüm değil. içindeki bilyelerin yukar1 çıkacağı kadar büyük bir delik açmanız lazım yani 10 luk uçla delersen belki. kilidi bozduysanız işiniz iyice zor.

göbeğe kapının dışında vurarak da çıkmaz o siyah parça tutuyor çünkü ve kırmak pek mümkün değil.
  • orpheus  (08.10.12 00:27:02)
vazgeçtim ve çilingir çağırdım. 20 lira aldı.

  • inheritance  (08.10.12 13:10:24)
çilingir nasıl açtı peki?

  • kisa  (08.10.12 15:37:26)
kırmış kilidi bir şekilde, ben yoktum babam halletti.

  • inheritance  (08.10.12 18:56:32)