Makina Mühendisleri İçin Proje, Yarışma vs Püsür

selam şefler,

makina mühendisliği 2. sınıf ögrencisi adamlarız. nereye baksam yok google yok microsoft yarışma proje falan düzenliyor hepsi yazılım bilen adama, app yazma falan gibi. biz de baktıgımızla kalıyoruz bölümde yazılımın y'si yok:(

e ben de dedim arkadaşa kilit nokta "garaj". garajın bilimsel ilerlemedeki yeri yadsınamaz. garaj önemli.

dedik biz de ellerimizi kirletelim falan kendimiz bir şeyler yapalım proje olur lan evde çamaşır makinası motoru buldum dedim acaba onu mu şeyetsem. işte neyetsem onu bilmiyorum.

arkadaşla motosiklet sevdamız var acaba hurdacıdan falan parca alıp motor mu yapsak dedik aahahahah kafamız allak bullak.

olay şu ki 180 kişilik bölüm bizi ayıran tek şey not ortalaması. hay lanet olsun ya hiç mi bi yarışma falan olmaz. olsa da nasıl katılcaz gerçi bi halt bildigimiz yok.

sonuc olarak :D napalım sizce böyle hem bi kendi projemiz olur hem de boş vakitlerde sürtmeyiz bi işe yararız. anlatabildim mi:( ben zor anladım valla okuyunca:(

www.modelmekanik.com İletişime geçebilirsiniz belki. Solda da "tıkırdatmadan geçmeyin" kısmında linkler var. Belki araştırmanıza yardımı olur.

  • edaydin  (06.10.12 13:48:22)
güneş enerjisi ile çalışan şeyler yapmaya çaılışın..telefon şarzları,fanlar vb..vb..vb.. ilerde işinize yarar..ayrıca yapılmış projeleri araştırın..motor yapıp ne yapacaksınız ki zaten?

  • dedim dedim de kime dedim  (06.10.12 14:14:42)
bizim bölümde panoya asıyorlardı sürekli yarışma afişlerini. microsoft tabi ki yazılım yarışması yapar niye makine yarışması yapsın? tübitak'ın güneş ve hidrojen araba yarışmaları var bölüm başkanıyla konuşup takım oluşturarak resmi başvuru yapabilirsiniz. bunun dışında yine genellikle temiz enerjiyle ilgili yarışmalar çok oluyor. tabi artık ilgi temiz enerji de ve elektronikte o yüzden makineciye çok biişey düşmüyor. ama siz kendi kendinize bir şeyler yapabilirsiniz, illaki proje de olmayabilir autocad'i solidworks'ü falan adam gibi öğrenin önce, ingilizcenizi geliştirin daha 2. sınıftasını mekine elemanları bile görmediniz.

  • r_u_h  (06.10.12 19:10:09)