vize almak için hesapta bulunması gereken minimum tutar

nedir? ya da bunun belli şartları var mı? bin liradan az var hesapta diyelim o zaman vize vermezler mi mesela?

not: şengen

seyahat süren boyunca seni idare edecek gibi görünen bir meblağ olmalı.

  • zgrydn  (06.10.12 13:03:29)
sarti var , kalacagin gun sayisina gore hayatta kalabilecek harclik vb sey istiyolar. yanlis olabilir ama 50-100 euro arasi bi tutar istiyolardi galiba gunluk shengen icin.

vfs.globali telefonla arayip sorabilirsin. net degeri ogrenmek icin.
  • kennym  (06.10.12 13:03:59)
benim bildiğim 3000 5000 tl arasında bir meblağ olması gerekiyordu. ama böle spesifik bişi olduğunu zannetmiyorum sonuçta öğrenciler de gidiyor.
bence genel profilin yaşın ve seni buraya bağlayan şeyler önemli. örneğin bir yerde çalışıyor olman, araban, emlağın vs. adam sınır kapısında da tipini beğenmeyip almayabilir. üstündeki parayı beyan etmeni kartlarını vs göstermeni isteyebilir. artı beyan edilen kredi kartın vardır limiti yüksektir. ve planladığın gezi 2-3 gündür verir.

  • new way of life  (06.10.12 13:47:44)