[]

bilgisayarda satranç

iyi bir program var mı bilmeyenin yavaş yavaş öğreneceği, kendini ilerleteceği. zihin jimnastiği yapalım, mallamayalım ve zaman geçirelimdir amaç.

fritz, chessmaster denmiş? öneriler nelerdir arkadaşlar bu konuda. kullananlar? bir de online arkadaşlarla oynansa muhteşem olur, çok şey istedim sanırım:)


 
en son chessmaster in 8000 li bir versiyonunu oynamıştım. dedikleri doğrudur, chessmaster satranç için komple bir çözüm sunuyor. her düzeyde satranç eğitiminden tut, efsanevi maçların tekrarlarına kadar bissürü seçenek var. biraz kurcalarsan bulursun

superonline ve mynetin online satranç odalarına takılmıştım bir ara. gördüğüm kadarıyla insanlar laubali, sıkıştığı anda oyunu terkeden de çok oluyor. bazıları da sadece puan toplamak için oynuyorlar. senin yaptığın hamleyi chessmaster'a karşı oynayıp onun hamlesini ise sana karşı oynayan tipler bile gördüm. dolayısıyla online ortamların pek faydalı olacağını sanmıyorum...
  • makineci  (30.11.08 20:36:59 ~ 20:38:03) 
alternatif olarak "kasparov chessmate".


  • jack of hearts  (30.11.08 20:47:55) 
online oynama konusunda yahoo'yu tavsiye edebilirim. pek laubaliliğe ya da sıkışınca kaçana denk gelmedim. satrançı pek bilmediğim ve sürekli kaybettiğim için de olabilir tabi :)


  • cumingsoon  (30.11.08 21:07:28) 
mutlaka ve mutlaka der bringer hem basit ufacık bi program hemde zorluk basitçe ayarlanabiliyo..ilk başta zor gelebilir hırs yapınız ve yeniniz efendim..(chessmaster da çok iyidir bu sadece bir alternatif basit ve istenirse çok iyi oynar)


  • ogm  (30.11.08 23:05:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.