New York- Mac Book- Tax konusunda bilgisi olan

Selamlar , New York'a gidecek bir arkadaşım var. Kendime bir macbook pro aldırayım diyordum 1200$'dan. Fakat yeni öğrendimki bu vergisiz hali imiş. Vergili hali 1300$ gibi birşey olacak. 1300*1,8=2340 tl olacak. Bilkomdan ucuz ama şuan Vatan bilgisayarın sitesinde 2599 tl'ye satılıyor. Retinasız 13 inç model. Garantisiz olmasındansa Vatan'dan almak mantıklı geldi. Amerika'dan tax free alışveriş yapamıyoruz değil mi? Yani 1300 doları paşa paşa ödeyeceğim. Bir de bu vatan'dan alınan macbook'lar eski seri falan değildir dimi (Bir ara air'in kasa falan değişmişti onun gibi bir seri değişimi yani kastettiğim) ben bir fark göremiyorum ama yamuk çıkarmı acaba diye düşünmeden edemiyorum. 3700 tl gibi birşeydi Bilkom fiyatı. Ne dersiniz duyurucular bu sorularıma bir el atsanız süper olacak. Teşekkür ettim şimdiden.

amerika'dan tax free alamiyorsun. pasa pasa odemen gerekecek 1300'u.

  • lorenzen  (03.10.12 22:13:33)
vatan ilanina bakmadim ama cok buyuk ihtimalle eski modeldir. amerikadan alinacak olan yeni nesil macbook larin burada bu fiyatlara satilmasi imkansiz.

  • chavezding  (03.10.12 22:27:49)
Baktığım kadarıyla aynı model. Emin olan bir arkadaş söylese süper olacak. :)

  • layer26  (03.10.12 23:41:24)
(git: 484046)

  • disq  (04.10.12 00:23:12 ~ 00:23:36)
valla şimdi baktım aynı görünüyo ikisi de gerçekten. eğer sitedeki bilgiler doğruysa fena görünmüyo.

  • chavezding  (04.10.12 01:29:30)