Ev faturalarının saklama süresi ne olmalı ?

Arkadaşlar evde dağ gibi yığıldı faturalar...Yok 5 senelik yok son 1 senelik saklanmalı gibi laflar ediliyor.Hepisini atmak istiyorum.
Hangi koşullarda bu faturaları biri gelip bana sorabilir ? Atsam ne olur atmasam ne olur ?

5 sene diye biliyorum.

  • sanzelize canavari  (03.10.12 10:27:22)
anneler saklardı eskiden. bence artık değeri yok malum bankalar üzerinden yapılan otomatik talimatlar ile ödeme yapılan bu devirde. ama zorlasan belki arkasında falan yazabilir.

  • kafadanbacakli  (03.10.12 10:28:50)
otomatik ödemem yok diyelim..niye saklansın ki onca kağıt parçası kadın analar saklıyor attırmıyorda..hukuki bir gerekçesi var mı ki?

  • seindfeld  (03.10.12 10:30:09)
eskileri bırak ben yeni gelenleri de atıyorum. yıl olmuş 2012. lazım olursa git çıkar ilgili yerden. alt tarafı bir çıktı alınacak.

  • merhum  (03.10.12 11:20:07 ~ 11:20:20)
hepsini at.
kendine yeni bir sistem kur. internet bankacılığını kullan. tüm faturalarını ordan öde.
fatura ile ilgili bir konu olursa, bankaya gider geriye dönük tüm ödemelerini alır, belgelersin.
  • başka bir kullanıcı  (03.10.12 11:37:59)
faturalar değil de makbuzları saklamak gerek, olur da bir şekilde ödemeniz gözden kaçarsa ödemenizi ispatlayabilesiniz diye. onun dışında fatura falan arkadaşların da dediği gibi ilgili kurumdan 2 dakikada çıkartılabilecek bir şey. yine de yasal bir yaptırımı falan varsa bilemem iyice araştırın.

  • metalon  (03.10.12 11:39:16)