yüzde şişlik

selam tohtorlar, selam tıp alimleri.
dün iki tane serum yiyip bütün bir günü hastanelerde geçirdikten sonra bu sabah yüzüm botokslu gibin, nur topu gibi kalktım öyle ki aşağı baktığımda yanaklarımdan bişey göremiyorum nerdeyse. yüzüme şişme yanak, elmacık kemikleri eklemişler. normal midir bu? hayır bir kere daha hastaneye gidip derse girmezsem bu dönem çakmam an meselesi olacak.

ilaca alerjin mi vardı acaba...
evde varsa bi antihistaminik at madem.

yok mu atarax / fexadin / aerius / doxafin / allerset ...
  • siradisi00  (03.10.12 10:22:54)
evde yoktur da yarım alsam bile atarax'tan sonra iki gün uyanamıyorum.

  • mula  (03.10.12 10:23:55)
serumun içine herhangi bir ilaç koydular mı?

koydularsa ilaca allerjiniz vardır, eğer atarax uyuşukluk yapıyor diye içmek istemiyorsanız xyzal var içinde de levosetrizin var. uyuşukluk pek yapmayan tipte bir antihistaminiktir.

yalnız mutlaka o ilacı tespit edin, sonraki hastaneye gidişlerinizde de size uygulanacak her tedaviden önce belirtin. bu yine hafif bir reaksiyon olmuş anaflaksi de olabilirdi sonuçta.
  • tarcinvemizika  (03.10.12 22:43:11)
ilk gittiğim hastanede sadece bulantı için ilaç katmışlardı seruma, gece daha kötü olunca gittiğim hastanede ne kattılar hiç bilmiyorum. şişlik de hala inmedi. yarın bir dermatoloğa gideyim diyorum. ama seruma ne kattılar nasıl öğrenebilirim ki, baktım şimdi çıktılara filan, yazmıyor.

  • mula  (03.10.12 22:55:07)