C# windows.forms

selam beyler
geçen de bu tarz bi konu açmıştım ama kafamdaki soru işaretleri bi bitmedi.adamın birinin bi masaüstü yazılımı istiyormuş bana ulaştı tamam yapıyım dedim ama C#da şuanda sadece windows.forms biliyorum.wpf bilmiyorum adam 1 hafta-10 güne istediği için sadece wpf yi hakkıyla öğrenmem bile o sürenin 2-3 katı olabilir.adam bu programı sadece kendi kullanacak kendi bilgisayarında bulunacak sadece.o kadar ciddi bişey de istemiyo adam program görevini yapsın hata vermesin tarzı yani.ben şimdi bu adama winformla yapsam programı yeterli seviyede bi grafik olmıcak gibi.adam "la bebeye bak yaza yaza bunu mu yazdın rezil" tarzı bi tavır takınabilir mi?o durumda ben de "abicim performans açısından görüntü kalitesini düşük tuttum çok önem vermedim zaten sen de pro bişey istemedin" desem haklı olur muyum?

wpf'ye gerek yok ki, özellikle belirtilmediği sürece biri bir yazılım isterse en basit şekliyle yaparsın. ayrıca windows forms kötü görünmez ki, kullanıldığı işletim sisteminin native arayüzlerini kullanır aynen. yani "bunun görüntüsü güzel olmamış" demek "kullandığım windows güzel görünmüyor" demekle aynı şey oluyor.

Ha ayrıca karmaşık bir şey istemiyor demişsin, mesele illa kafanı kurcalıyorsa aç bir tane wpf projesi, 10 dakika dene bir iki bir şey yap, forms'a acayip benziyor temel özellikler olarak, onda yapabilir misin yapamaz mısın bir gör.
  • samfisher  (03.10.12 03:11:35)
wpf açtım baya karışık geldi xaml bölümü fln var.ne kadarı xaml yazılıyor ne kadarı klasik C# kestirmek zor bilmeyince.nese dediğin gibi windows.forms daha mantıklı şuanki durum için.teşekkürler yardım için

  • amusan  (03.10.12 03:39:13)