Askerlik Tecili Nasıl Yapılır

Sonunda gittim yaptırdım, yalan yanlış bilgilerin çokluğundan aratılınca çıkması açısından paylaşmak istedim.

Lokasyon: Kadıköy-Üsküdar Askerlik Şubesi
Tarih: 01.10.2012
Kütük: Trabzon

Sıra olur diye sabah 6 gibi gittim ama mesai saati 8:30 geldiğinde toplamda 10 kişi bile değildik. Celp zamanı olmadığı için bu aralar çok sıra olmuyormuş. İçeriye girip tecil ile ilgili bir form doldurduktan sonra sıra alıp yukarıya belgelerinizi onaylatmaya çıkıyorsunuz. Belgelerinizi şube başkanı onayladıktan sonra sizi aile hekiminize sevk ediyorlar. Aile hekiminiz raporunuzu verdikten sonra şubeye geri dönüp tekrar şube başkanına belgelerinizi onaylatıyorsunuz. 8:30'da başladığım süreç 11 gibi bitmişti. Çalışanlar oldukça yardımsever. Nette saçma sapan, 5 yıl önceden kalma yorumları okuyup telaşlanmaya gerek yok.

Gerekli Belgeler: 4 adet vesikalık fotoğraf, diploma veya mezuniyet belgenizin aslı ve 4 adet fotokopisi.

iyi oldu bu bilgi 10 güne gidecem var ol, o zaman ilk hekime gideyim?

  • soluman  (02.10.12 22:40:17)
@soluman

Onlar belge verecek 2 tane rapor için. Doktor kafasına göre veremiyor ne yazık ki, ilk durak şube.
  • daddy  (02.10.12 23:39:12)