İnternet üzerinden video izlerken oluşan akıcılık sorunu

Üşenmeden okuyacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum :)

Enteresan bir durum var arkadaşlar, digiturk play üzerinden ligtv maçlarını takip ederken olsun, dizimag'dan dizi izlerken olsun bir garip akıcılık sorunu var. Kesinlikle takılma gibi değil, mesela maç esnasında geniş açılı kamera yön değiştirirken, atıyorum o ana kadar kare geçişleri insan gözü tarafından ayırt edilemezken sonrasında ayırt edilebilir bir hal alıyor. Yani hızlıca akan bir takılma gibi, betimleyemiyorum umarım anlatabilmişimdir durumu. Mesela tamamen sallıyarak sadece fikir vermek adına söylemek gerekirse, normalde saniyede 25kare oynuyorsa, ara ara 4-5'e düşüyor gibi. Bunu ligtv internet yayınına yordum pek çok kez, sonrasında dizi izlerkende farkettim ki aynı problem oluyor.

Nedir bunun sebebi dostlar? Nasıl çözerim? internet hızım 20mb'e yakın, hız anlamında herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum, kaldı ki buffering işlemi hiç olmuyor. Yani yüklenmiş veri üzerinden oynatılıyor görseller.

Tarayıcı kaynaklı olabilir mi? Chrome kullanıyorum, safari ve ie denedim sonuç aynı hatta safaride daha fazla arttı sorun. Başka bir sebeb var mıdır yok mudur? Bir el atıverin dostlar, muzdaribim.

ekran kartı?

  • tantunisultansüleyman  (02.10.12 20:18:08)
ATI HD4350 512mb

  • muy bien  (02.10.12 20:20:18)
hayır sorun ekran kartından kaynaklanıyor olabilir diyorum.

  • tantunisultansüleyman  (02.10.12 20:30:29)