sürekli baş dönmesi

mesela ayaktayken bir anda oturuyorum 10 saniye kadar başım dönüyor, dünya takla atıyor sanki. ya da sırtüstü yatıyorum, kafamı bir anda sağa çeviriyorum yine aynı durum 10 saniye kadar filan. ne zaman kafamı çevirsem ya da ayağa kalksam, yatsam ya da otursam başım dönüyor. 3 4 gündür var bu. 4 gün önce yurtdışındaydım, interrail yapıyordum. yorgunluk ve güneşten dolayı kaynaklanıyor olabilir mi bu? ciddi bir şey olabilir mi?

vücudun biraz zayıfsa veya mide bulantın da varsa sözlükte meniere sendromu başlığını incele derim inşallah ciddi bir şey yoktur tabi de..

(bkz: meniere sendromu)
  • bildigin emre  (02.10.12 10:53:18 ~ 10:54:36)
bende yurtdışından geldikten sonra aynısı olmuştu ama geçti.

gerçi ben uçakla gidip gelmiştim.
  • tantunisultansüleyman  (02.10.12 11:12:46)
bende de olmuştu, bildiğin vücudu kalibre ettim geçti.

Nasıl?

Önce sırtüstü dümdüz 20 dk. yattım. "Bu sırtüstüdür" dedim kendime, uyumadım.
Sonra sola döndüm "Bu soldur" dedim,
Sağ ve yüzüstü de yaptım bunları.

Aşırı salakça göründüğünün farkındayım ama 1 haftadır sürekli olan baş dönmesini geçirdi valla. Benzer uygulamalar duymuştum. Sanırım kulaktaki denge sıvısı/organı ile ilgili ise işe yarayabiir.
  • jadle  (02.10.12 11:34:50)
Ciddi bir şey olabilir de olmayabilir de. (Evet, çok yardımcı oldum)

Jet-lag, yorgunluk ya da dehidrasyonun etkisi olabilir. Bolca sıvı tüketip bir iki gün dinlenmeni, eğer geçmezse hemen bir doktora gitmeni öneririm. Arkadaşların belirttiği gibi vertigo ya da meniere sendromu olabilir. (Annemde meniere var oradan biliyorum ama onun başlangıcı çok şiddetlidir, seninki pek öyle durmuyor) Evde ölçüm aleti varsa bir de kan şekerine bakıver.

P.S: Tıbbi bilgilerim kulaktan dolma olup, House izleyerekten pekiştirilmiştir.
  • terelelli  (02.10.12 11:35:47)