gunde iki litre su

uzmanlar tavsiye eder ya hep bunu. iki gundur uyguluyorum. iki gundur tuvaletteyim. emin miyiz bu iki litre suyun cok gerekli olduguna? sanki sistemime girdigi gibi cikartiyorum ben bu suyu? vucutta bir nevi su gideri olustup, ot pusuru atmasi yonuyle mi tavsiye ediliyor bu? ic ic tuvalete kos, nedir faydasi, bir sey anlamadim bu isten. gunde iki bardak suyumla popom daha kuru, ben daha mutluydum sanki.

bir oturuşta içiyorsanız ondandır. zamana yayın mümkin olduğunca

  • madik atak  (01.10.12 20:02:48)
2 litre su içilecek diye bir şey yok. İnsan ihtiyacı kadar içmek durumunda suyu. Fazla su içmenin yarar değil, zarar getirdiği de gözlemlenmiş durumda. Makaleyi de buldum;

www.biltek.tubitak.gov.tr

Son paragrafı dikkatli okumakta yarar var.
  • ahmetcan44  (01.10.12 20:19:43)
nasıl bir araba tamircisi, arabanızın arızalanıp bir an evvel tekrar servise gelmesi için ellerini ovuşturuyorsa, doktorlarda biran önce hastalanalım mantığında olabilir, şüphe ile takip etmek lazım, özellikle televizyondakileri.
eğer hasta olmazsak hepsi açlıktan ölür, dünya devi ilaç firmalarını söylemiyorum bile.

  • citron  (01.10.12 20:31:18)
hasta olsunlar da yine gelsinler diye düşünen o... çocuğu bir doktor varsa hipokrat miksin onu. arabayla insan bir mi yaw?
iki litre suyun tamamını içme suyu olarak düşünme. gün içinde içtiğin çay, kahve, soğuk içecekler hatta sulu yemekler bile su ihtiyacını karşılamakta pay sahibidir.

  • winstoncash  (01.10.12 20:38:20)
Gunde 2 litre su cok fayfali.
İlla iki litre olacak diye bir kaide de yok. Cisinin rengi su gibi geliyorsa yeteri kadar iciyorsun demektir. Cok terledigin efor sarfettigin gunlerde 2 litreden fazla icmelisin. Eger butun gun oturuyorsan ve sicak bir hava yoksa muhtemelen 1.5 lt yeter. Tabi gun icerisine esit olarak yaymak lazim. Yemeklerden hemen once ve hemen somra icme. Mide suyunu seyreltir.

  • durdenist  (01.10.12 20:38:26 ~ 20:39:55)