Is arkadasiniz hakaret etse ne yapardiniz?

Is arkadaslarimla basketbol hakkinda konusurken "ben basketboldan anlamam ha iste bunun gibi ufak boylular gelir benim elimden topu alirdi." dedim. soyledigim arkadas "o senin moronlugun..." seklinde bir cevap verdi. ben de isi sakaya vurarak "tamam ama bu kadar terbiyesizlesmeni gerektirecek bir durum yok. her insan farkli alanlarda basarilidir, yeteneklidir. yani basketbolu bilmek gibi bir zorunlulugum yok" dedim. konu kapanir gibi oldu ama icime sinmedi. su anda "senin amina korum lan got" deyip dalasim var samimi olarak. gidip desem mi "bak bunu soyledin eyvallah ama bir daha boyle seyler istemiyorum." yoksa hic gerek yok mu? yoksa ne yapsam?

ufak boylu diyerek ilk kanı sen dökmüşsün.

  • zgrydn  (01.10.12 16:38:53)
iki uc hamle sonrasi:
isyerinde kutuplasma, tedirginlik, yalniz kalmak..

degmez.
  • cedilla  (01.10.12 16:39:25)
zgrydn 'a katiliyorum.
Ben olsam arkadasin yanina gider, "sana kisa demek istemedim, kendimle dalga gectim" derdim. Ondan sonraki tepkiye gore de yon verirdim...

  • yilmazyildirim  (01.10.12 16:40:54)
Ufak boylu lafı direk o kişiye söylendiyse, az bile söylemiş olabilir.. İnsanların fiziksel özelliklerine ne kadar kafa takabileceklerini tahmin edemezsiniz..

  • quaker  (01.10.12 16:44:07)
Art niyetimin olmadigini ses tonumdan, hareketlerimden, mimiklerimden anlayabilirdi, hakaret etmesini gerektirecek bir durum ortada yoktu. Zaten oyle olsa bu kadar icerlemezdim.

  • juvee  (01.10.12 16:46:11 ~ 16:47:31)
yazık ya oyle denir mi ayıp... siz baslatmıssınız adam haklı :)

  • bennerdenbileyim  (01.10.12 16:46:38)
gidip "sana kısa demek istemedim" de deme, boy kompleksini yine yüzüne vurmuş olursun. olayı taşağa bağla, gel lan bi daha oynayacaz gibi vs.

  • zgrydn  (01.10.12 16:47:59)
gidip özür dile abi, ahahaha ufak boylu denir mi yahu adama. moron demesi koyduysa onu da kat işin içine "ya olm tamam ama moron denmez ki, ayıb ediyon" de. o da bence kırılmıştır en fazla, "heç gusura galma" deyip trip atacağını ya da olay çıkaracağını sanmıyorum. tatlıya bağlarsınız, bağlayın. bu yüzden tatsızlık mı olur yahu. ufak mufak, barışın bence.

  • pescador  (01.10.12 16:49:21)
Kötü niyetim olmadığını ses tonumdan vs anlasaydı fikri mantıklı değil. Kimse sizin sözlerinizin ardındaki niyeti değerlendirip doğru sonuca varabilmek zorunluluğnda değil. Bu "önemli olan niyet" yaklaşımına katılmıyorum. Kim sizin niyetinizi nerden bilsin. Önemli olan niyet filan değil ağızdan çıkan sözler ve segilenen davranışlardır.
Siz söylemek istediğiniz şeyi çok rahat, "ufak boylular elimden topu alırdı" diyerek söyleyebilirdiniz. Ama "senin gibiler" diyerek gereksiz yere o insana bulaşma gereği duymuşsunuz, bence haksızsınız.

  • cereal killer  (01.10.12 16:56:59)
adamın boyuna laf etmişsin.erkekler için hassas bi konu :) şaka bi yana gerçekten ilk siz saldırmışsınız.hiçbişey yapmanız gerek yok.gerçekten çok gereksiz olur.merhaba merhaba yeter bundan sonra.

  • rock n roll  (01.10.12 16:58:47)
hobbit de deseydin bari adama.

  • repins  (01.10.12 17:15:11)
Hic gerek yog.
Sen başlatmışsın olayı ne kadar şaka anlamlı söylesen bile..

  • Kamyoncunun vitesi  (01.10.12 17:34:07)
hocam hakareti eden sensin!!!????

adam karşılık verdiği için mi suçlu???

senin ses tonun adamı bağlamak zorunda değil ki. alenen dalga geçmişsin herifle.
aldığın karşılığı da sindirmelisin.

bkz: çuvaldız iğne
  • velhasilkelam  (01.10.12 17:44:00)
senin gibi birisiyle her gün muhattap olmak zorunda olduğu için acıdım adama.

  • subseven  (01.10.12 18:05:53 ~ 18:07:18)
bizim paranoyak arkadasin yaninda boyla ilgili tek kelime edemezdik, adam takintili idi boy konusunda.

yani diyecegim odur ki (daha once de denmis zaten) adamin problemi olabilir boyu ile ilgili o yuzden siz uzatmayin bu durumda.
  • fdegir  (01.10.12 18:10:45)
boy falan bi yana, insanlara "bu" diye hitap edilmesi çok saçma. finomu gösteriyorsun "bu" ne lahn. umarım yakın zamanda ağzını burnunu kırar senin.

  • olurnedenolmasin  (01.10.12 18:17:18)
arkadaşın bariz haklı. bu duyuruyu onun açması gerekiyordu. özür dile bence. ama cevabı da senin içine oturmuş belli ki, cezanı çekmişsin yani.

  • kenarortay  (01.10.12 18:21:19)
o nasil ki boy konusuna takintiliysa, sen de zeka konusuna takintiliymissin ki seni bu kadar rahatsiz etmis. ayrica adamin yerine koydum da kendimi, bana ayni seyi yapsan cevap vermem ama "3 kurusluk adam degilmis" diye dusunur, seni bi kenara ayirirdim.

ayrica ekliyim, ozur dileseydin de "kotu bi niyeti yokmus" diye dusunurdum.
  • f atih  (01.10.12 18:58:05 ~ 19:03:36)
Bence o arkadas ezik herifin tekiymis. Kisa boylu dendi diye gerilimi o kadar tirmandiran adamdan arkadas olarak hayir gelmez.

  • atmosphere  (01.10.12 19:28:57)
çok net hak etmişsin, az bile demiş.

  • of dream and drama  (01.10.12 22:00:44)