[]

Avrupa Liglerinde Derbiler

Avrupa liglerindeki büyük derbiler neden hep aynı haftaya geliyor? Mesela 7 Ekimde Barca-R.Madrid; ManU-Man City; Inter-Milan; BJK-FB; Adanaspor-Adana Demirspor maçları oynanacak.

Bu durum her sezon oluyor. Hatta sezonda 2-3 kez oluyor. Bunu ayarlıyorlar mı bilerek?


 
Hayır.


  • himmet dayi  (30.09.12 13:53:48) 
Bu her sezon istisnasız aynı oluyor. Bence var bi dalgası.


  • hubris  (30.09.12 13:56:18) 
küçüklüğümden beri dikkat ederim fb,gs derbisi ile el clasciio son 15 senede çok rahat 7-8 kere aynı gün veya aynı hafta oynanmıştır, tesadüf değil kesinlikle.


  • ananza  (30.09.12 14:07:27) 
Man Utd - Man City birinin uydurması, o maç aralık ayında.


  • cakabo  (30.09.12 14:08:35) 
@cakabo

haklısın ben de tribün dergi'nin sitesinde görüp yazmıştım buraya. sphotos-h.ak.fbcdn.net

Ama bu durum cidden tesadüf değil.
  • hubris  (30.09.12 14:13:37) 
UEFA futbolun cazibesini arttırmak için ülke federasyonlarıyla bir haltlar çeviriyor büyük ihtimalle. Şampiyonlar Ligi kuralarının şansa çekilmediğine inanıyorum.

6 ekim man city-sunderland
7 ekim newcastle unt- man u maçları varken man u- man city derbisini izleyeceğimizi söyleyenler de ilginç tabi.
  • carpena  (30.09.12 14:19:54) 
birsuru lig var, bazilarinda 5-6 buyuk takim var, cakismasi gayet siradan bir durum, ama derseniz fb-gs ile real - barca son 10 senede su kadar cakisti, ozaman anlarim, ama bu tamamen sansa sanirim.


  • lutah  (30.09.12 15:07:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.