İş mahkemesi itiraz süresi

Merhaba Themisler,

Bir kurumdan bana dava açmalarını bekliyordum 1 yıldır. 3 hafta önce de çalıştığım yer beni eğitime gönderdi. Bugün evime döndüm baktım dava dosyası evime gelmiş ve "cevap süresi 2 haftadır" yazıyor. içinde ise dava dosyasına ek, mahkemenin yazmış olduğu iki adet yazı var ve tarihleri 17.09.2012

yazıda dava dilekçesinin "tebliğ tarihinden" itibaren 2 haftadan bahsetmiş de bunu ne zaman kapıma bırakıp gitmişler öğrenme şansımız var mı?

mahkeme tarafından gonderılen teblıgatlar ımza karsılıgı teslım edılmek zorundadırlar. Sız evde yoksanız muhtara bırakılır. Bu sebeple her vatandastan muhtara gıdıp teblıgat gelmıs mı dıye kontrol etmesı beklenır. Yanı demek ıstedıgım kapınıza bırakıp gıdemezler normal ptt evrakı degıl onlar. Oyle bırsey olamaz. He olduysa usulsuzdur. Bana gelmedı kı dersenız nasıl kanıtlayacaklar. Dava dosyasına donecek evrakta teslım alan kısının ya da muhtara teblıg olmussa onun ımzası bulunmak zorundadır. at ya da tb ıle baslayan numarayı ptt kargo takıp bolumune yazın ınternette orada cıkan tarıhın bır gun oncesınde teblıg edılmıs oluyor. Ama tekrar soyluyorum kapınıza bırakılması gıbı bır sey soz tamamen usule aykırı. Eger sure kacmıssa mutlaka bunun usulsuz sekılde yapıldıgına daır dılekce verın sıkayet prosedurunu ısletın.

  • wenlock  (29.09.12 15:26:28)
işgüzar validemle ilgili bir durummuş. yakacak beni bir gün. dediğiniz adresten kontrol ettim geçen pazartesi günü (24'ünde) teslim edilmiş evraklar. gelecek hafta pazartesi mesai sonunda bitiyor sanırım sürem. teşekkürler.

  • envanterbilanco  (29.09.12 15:36:16)