hackintosh bootable usb sorunsalı

beyler selamlar. mac konusunda hiç tecrübem yok, çok övülünce bir deneyeyim dedim. dell inspiron n5110 marka laptopıma kurmaya çalışıyorum ama ortada büyük bir sorun var. hala dmg içeren bootable bir usb oluşturabilmiş değilim. işletim sistemim win7 bu arada.

unetbootin windows, transmac, power iso vs. gibi programların hepsini kullandım ama sonuç negatif. bırakın boot etmeyi, açılış ekranında usbyi bile görmüyor boot seçenekleri kısmında. 2 gün önce usbden windows kurmuştum böyle bir sorun yoktu.

dvd kullanıp kolayca yapabileceğimin farkındayım ama sabah 6'dan beridir usb için uğraşıyorum. izzet-i nefis meselesi oldu, mutlaka yapmam gerek.

dvd ile yap. sorunsuz çalışırsa zaten karıştırırken unutursun nasıl kurduğunu. :)

  • 10032007  (29.09.12 14:42:42)
PC'den bootable stick yapmak (osx yüklemek için) oldukça zor(ben bilmiyorum yolunu, belki de yoktur). Sırf DMG'yi yazmakla olmuyor.

Çalışır mac'ı ya da hackintoshu olan birinden yardım alın 2 dakikada hazırlayın.

www.redmondpie.com

Ben zamanında DVD'den leopard kurup oradan snow leopard için USB stick'i yaratmıştım.
  • skatheist  (29.09.12 16:04:28)