muharrem ertaş - neşet ertaş atışması

www.youtube.com

olay nedir tam olarak anlayamadım? neşet ertaş eşini bırakıp habersizce başka bir kadınla evleniyor sanırım? ya da babasının onaylamadığı bir kızı mı alıyor? nedir?

edit: neşet ertaş'ı öldüğünde dinleyenler cevaplamazsa sevinirim.

kendileri gibi abdal biri ile evlenmemesi sebebi ile gelinini reddeder muharrem usta. leyla hanım şehirli bir kadındır çünkü.

  • ground  (28.09.12 23:02:33)
kendi gibi abdal dan ziyade, bu kız bize uymaz diyor. örf bilmez adetten anlamaz, gel beni dinle vazgeç oğlum diyor. neşet baba alıyor leylayı. sonra bakıyor ki olmuyor. neşet evlendiği sıralar babası ağıt ediyor. neşetse babası öldüğü zaman cevap veriyor. yaa yaaa.

neden böyle büyük olay olmuş dersen o zamanlar bu coğrafya da boşanmak ne demek? ölümden beter birşey. zaten ölüme zor güç razı olurken ana yaşarken baba yaşarken öksüz kalan çocuk ise öylesi kötü bir durum ki. insanları nasıl yakarmış.

ulan her gece biri neşet diyo beni benden alıyo yapmayın etmeyin zalımlar.
  • cecilia  (28.09.12 23:11:44 ~ 29.09.12 00:39:10)