Dövme ve karakter sorusu

Sağ bilek üstüne "HİÇ" yazdıracağım. Baya işte bildiğin düz Türkçe şekilde HİÇ. Fakat yazı karakteri ve yazım şekli konusunda karar veremiyorum.

HİÇ
Hiç
hiç

hangisi olmalı sizce? Ve önereceğiniz yazı karakterleri var mıdır?

minimalist bi adamsan hiç. basit bi fikir tabi :D

  • herbivor  (28.09.12 21:48:05)
HİÇ olsun.
bu arada yazının boyutu önemli tabi ben baya küçük yazdıracağını varsaydım.

  • crimsonlady  (28.09.12 21:48:31 ~ 21:55:19)
ben olsam hepsini küçük harf yazdırırım ama henüz yazı karakteri konusunda bir fikrim yok.

  • o degil dee  (28.09.12 21:48:35)
olabildiğince küçük ve sanki daktilo ile yazılmış gibi olsun bence

  • kırmızıkaşekaban  (28.09.12 21:53:25)
"hiç"

  • sesee  (28.09.12 21:54:56)
hiç.

  • Thunderbirds  (28.09.12 21:56:33)
küçük harf olmalı hepsi

  • neira  (28.09.12 21:57:25)
Hepsi küçük harfle olsun veya Hiç diye olsun. Ama asla HİÇ diye olmasın.

Bu arada Hakan Günday severlere uyarı!

----- spoiler spoiler spoiler ------

Hakan Günday'ın Piç romanından etkilenmediniz umarım alkolik imam, değil mi?

----- spoiler spoiler spoiler ------

  • microfiction  (28.09.12 22:00:42 ~ 22:01:39)
hiçlik, hiçsizlik göze sokmak değildir. küçük harflerle yazılanı makbuldür.

  • erobur  (28.09.12 22:01:25)
bence boş bırak.

ya da gözükmesi zor şekilde yazdır.
  • ermanen  (28.09.12 22:02:34 ~ 22:47:16)
@microfiction

yok hayır bahsettiğin romanı okumadım hiç. Neyzen Tevfik'in hiçliğinden geliyore benimki.
  • alkolik imam  (28.09.12 22:03:51)
bir tırnak boyunda küçük harf h i ç yazdır

  • bass solo take one  (28.09.12 22:06:55)
küçük olsun. güzel dövme..

  • orange coffee  (28.09.12 22:07:10)
artifika medium fontta 26 puntoda "hiç"

  • Agnahie  (28.09.12 22:07:12)
para çok problem değilse kumlarla HİÇ yazılmış ama kumları rüzgar dağıtıyormuş gibi yaptırabilirsin ya da duvar görünümünde ama eskimiş çatlamış falan şekilde bir de içi derin ve karanlık görünüme sahip (kalın yazı sitili ile) şekilde yaptıra bilirsin.

not: iyi bir yere gidersen stil tam istediğin gibi olur.
  • haydarii  (28.09.12 22:09:13)
o zaman şunu belirteyim, pek çok kişi romandan etkilendiğinizi düşünebilir. bir de şu seçenek var, 'hiç' sözünün eski yazıyla yazılmış hali neredeyse simgesel bir hal almıştır. gugıllayınca bir sürü güzel seçenek çıkıyor. estetik de dururu. onu da bir düşünün derim. neyzen'e yakışır.

1.bp.blogspot.com

www.hatdergisi.com

img.blogcu.com
  • microfiction  (28.09.12 22:10:46 ~ 22:13:53)
@microfiction

olayı nedir peki hocam romanda? Eğer böyle çok beğenilmeyecek özenti görülecek bir şeyse yaptırmayayım :) tek dövme olacak çünkü vücutta. 2*1 cm kadar çok küçük yaptırıcam :)
  • alkolik imam  (28.09.12 22:13:38)
------ spoiler spoiler spoiler -------

kabanın kabası biçimde anlatacağım. dört arkadaş var. bunlar romanda piç olarak tanımlanıyor. aslında piçler bir tür olarak tanımlamıyorlar. piçlerin özelliği topluma tamamıyla uyumsuz bir biçimde sahip oldukları yeteneklerini kullanmayı reddeden, bütün günlerini eylemsizlikle, içmekle vb. geçiren tipler olmaları. bunlar kendilerini tüketmeye başlarlar bir süre sonra. en sonunda piçlerin birisi hayatta kalır ama o da artık piçlikten çıkmış bir hiç olmuştur. vücuduna aynı şekilde küçük bir 'hiç' yazısı nakşettirir.

----- spoiler spoiler spoiler -------
  • microfiction  (28.09.12 22:18:29)
"hiç."

sonunda nokta da olmalı bence.

bu arada haydarii'nin kumlarla yazılması fikrine de bayıldım.
  • devilred  (28.09.12 22:41:05)