(özür dileyerek) kulaklık tavsiyesi

aramaya inandım ve gördüm ki onlarca kulaklık sorusu sorulmuş. üşenmedim hepsini okudum, ancak kafam daha çok karıştı. genelde ilk cevap direkt sennheiser olmuş ama benim bazı çekincelerim var. bi durumumu özetleyeyim:

-ipod touch kullanıyorum
-ses girmesin çıkmasın
-kulak içi olsun
-çok çeşitli müzik dinliyorum mesela eksiduyu.ru
- en fazla 100 lira civarı bişiler düşünüyorum
- bu şartlarda sennheiser 300 önerilmiş hep anca bas-tiz dengesizliğinden bahsediliyor bu beni biraz ürküttü
- abim ısrarla creative ep-630 öneriyor
- empedans olayı ne kadar etkili, ipodların çıkışı 32 ohm'muş. kulaklık seçerken ne kadar önemli bu olay?
- 32 ohm çıkışı olan bir tek coloud diye bir markaya denk geldim, kullanan var mı önerir misiniz (www.dr.com.tr)
- urbanears diye bir markaya denk geldim bir de media markt'da nasıl bilirsiniz
- elmasepeti ve kulaklik.com'u nasıl bilirsiniz

bunun dışında rastladığım ürünler
* coloud 4090278 - 51 TL - www.dr.com.tr
* koss keb40 - 99 tl - www.elmasepeti.com
* koss ruk30 - 79 TL - www.elmasepeti.com
* sennheiser cx 300 precision - 134 TL - www.dr.com.tr

ben akg k 316 modelini kullanıyorum ve çok memnunum. bende i phone de kullanıyorum. yani ipod touch la aynı. kulak içi modellerini hiç sevmiyorum ama. bu kulaklık kancalı bir model ve süper. sen biraz daha yukarı çık internetten uygun fiyata alalım sana :))

  • tranceforresuminglife  (27.09.12 23:33:20)
o kadar da çıkmayayım 15 liralık pilips'len başladım yola, "bir kulaklık aldım hayatım değişti" diyenleri görüp bir bakayım üst sınıf kulaklıklara dedimdi :)

  • paltar yuyan masin  (27.09.12 23:52:36)
napıyosun bizi mi deniyosun :))

  • tranceforresuminglife  (28.09.12 00:02:16)
ben sennheiser'dan şaşma diyorum.

  • gercekten mukemmel bir insan  (28.09.12 00:11:23)
abin çok haklı. creative ep-630'u geçen yaz almıştım, hala aynı performansla kullanıyorum. üstelik çok da dikkatli kullanmadığım halde hiçbir hasar/arıza da göstermedi.

ses yalıtımı mükemmel. dışarıyı duymuyorsun. ayrıca dışarıya çok fazla ses de vermiyor, yani çevrendekileri de çok rahatsız etmezsin (tabi son ses açmazsan).

basslar çok iyi. tizlerde de bir sıkıntı göremedim. yok efendim ben müzisyenim, kulağım çok hassas, pavarottiyim diyorsan onu bilemem.
  • vita vinum est  (28.09.12 00:14:19)
o fiyatla ep-630 cidden rakipsiz. türkiye içi için konuşuyorum...

  • excomzkko  (28.09.12 01:36:40)
marshall minor e bak. ben aynı markanın kulak üstünü kullanıyorum. fiyat/ performansı güzel.

  • kaleci makabayasi  (28.09.12 14:08:25)
akg den şaşma

  • tranceforresuminglife  (28.09.12 18:54:03)