Barcelona mı? Roma mı?

ikisi arasında seçim yapsanız hangisine gidersiniz? Hangisi daha gezilesi?

4 gün yeterli olur mu bu şehirler ve etrafındaki şehirleri gezmek için?

vize almak hangisi için daha kolay?

bir de şubat sonu, mart başı gideceğim havalar nasıl olur o aralar?

2 sini de kesin gitmelisin diyenler varsa 2 sini de gideceğim.

roma 2-3 gunde geziliyor. 4. gun farkli bir sehre gidip orasi gezilebilir rahatlikla. ornegin floransa.

barcelona'ya ben gitmedim ama gidip de begenmedim diyeni hic duymadim. gidenler hep bir kez daha gidebilsem diyor.
  • entrapmen  (26.09.12 17:46:44)
ne amaçla gittiğine bağlı.
barcelonaya gitmedim ama romadan daha çok sevebilirim orayı bir arkadaşımın anlattığı kadarıyla.
bence ikisine de git çevre şehirleri de gezmektense.
ben floransayı tercih ederim:)
  • goldentitan  (26.09.12 17:46:45)
ingiltere

  • fuzuli  (26.09.12 17:49:37)
İkisine de gitmedim ama Roma

  • himmet dayi  (26.09.12 17:56:05)
barcelona

  • coronaa  (26.09.12 17:57:49)
Barcelona'ya yazın gitmek gerek o yüzden Roma diyorum.

  • ontheroad  (26.09.12 17:59:46)
arkeoloji ve müze meraklısıysanız kesinlikle roma.
barcelona belki daha güzel bir şehir ama la rambla'dan ve deniz kenarı olmasından başka çok birşey yok.

  • anonimyususer  (26.09.12 18:02:27)
roma'ya gitmedim ama barcelona güzel yer. imkanım olsa tekrar gitmek isterim. barcelona için 4 gün ideal olur. çevre şehirler için vakit kalmaz bence. hatta denk gelirse bir de maça gidersin.

  • isiz ajun  (26.09.12 18:48:15)
dendiği üzre barcelona'nın tadı yazın çıkar.

ama içimde kalmasın derseniz de atlayın ryanair'e 30 euro'ya roma'dan barcelona'ya uçuverin.

ama bana kalırsa zamanınız da kısıtlı olduğu için floransa'ya geçin. barcelona'yı yaza bırakın.
  • brkylmz  (26.09.12 18:50:15)
roma.

  • even i say faith no more  (26.09.12 19:28:29)
önceeki yaz roma'ya, bu yaz da barcelona'ya gittim.

roma'nin eline su dökebilcek dünyada az şehir vardir.
  • la traviata  (25.10.13 19:03:08)
la traviata +1, kesinlikle roma. ama aslında ikisinin de tadı yazın çıkar sanki. geçen aralık ayında barselonadaydım, hava gayet güzeldi. ama 4 gün barselona için çok, 2 gün ideal. kalan 2 gün de madrid'de geçirilebilir.

mevsim yazsa romada da barselonada da 4 gün yetmeyebilir yalnız.
  • in vino veritas  (25.10.13 19:19:06)