Oasys marka lens kaliteli midir ?

Doktor purevision yazmıştı ama Oasys e göre 20 tl daha pahalı oldugundan ve denemek için ilk defa kullanacağımdan Oasys aldım.

sağlık açısından bir problem yaratır mı ?

ben acuvue oasys markasının toriklerini kullanıyorum. Gayet memnunum. (bana da purevision yazmıştı doktor)

  • esenbogan  (25.09.12 20:55:08 ~ 20:55:30)
peki doktor neden bir marka öneriyor ki ? acaba göze uyumluluk açısından mı değerlendiriyor ?

  • john holmes  (25.09.12 20:56:20)
göz çapına göre veriyor. ben de oasys kullanıyorum. başka kullanıyım mı diye sordum doktora gerek yok bu en iyisi zaten dedi.

  • geberix  (25.09.12 20:59:02)
yaklaşık bir senedir Oasys kullanıyorum. ilk başlarda iyidi, ama artık gözde çapaklanma yapıyor. Bi tek bende mi oluyor bilmiyorum?

Fakat bi de şu var bilgisayar karşısında en rahat olduğum lens Oasys(bausch lomb, airoptix arasında...)

Sırf bu yüzden çapak mapak katlanıyoruz...

EK: Oasys lenslerin kullanım süresi bir ay değil 15 gün. Bunu herkes söylemiyor. Optikçiler dahi söylemiyor. Haberin olsun
  • gkn  (25.09.12 21:01:20 ~ 21:04:13)
ben lensi aldığım yere günlük haftalık falan demedim onlarda sormadılar..3 aylık kutu dediler.

bu haftalık lens mi oluyor yoksa günlük lens mi ?
  • john holmes  (25.09.12 21:02:47)
ben de purevision hd kullanıyorum, oasys'leri iki gün kullanamadım.

  • roket adam  (25.09.12 21:03:59)
80 tl fiyat normal mi peki ? ilk defa aldıgımdan kazıklamasınlar

  • john holmes  (25.09.12 21:08:39)
@milan baros: ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS lensleri günlük olarak takıp çıkartın. İki haftalık değişim süresi önerilmektedir, detaylı bilgi için doktorunuza danışınız.

www.acuvue.com.tr
  • gkn  (25.09.12 21:10:53 ~ 21:12:38)
pahalı. internetten alınca 60 tl

www.lensmarket.com
  • sporty  (25.09.12 21:11:24)
Pahalı, Bakırköyde 55'e satan var diye biliyorum.

  • gkn  (25.09.12 21:12:24)
oraya baktım da bende astigmat var :) fiyat artıyor biraz.

  • john holmes  (25.09.12 21:12:24)
Purevision cok iyi. 1.5 ay hic cikarmadan kullaniyorum. Ama her insanin gozu farkli. Ofiste bi arkadas benden gaza gelip purevision aldi, 12 saatte bi cikar,azsa deliriyor cocuk. Belki piskolocikte olabilir tabi. Ama her insanin gozyasi miktari, gozyasinin icindeki protein miktari ayni olmaz. Bulundugun yer, yedigin ictigin bile etkili olabiliyormus. İmkNin varsa ikisinide dene. Sonra hangisinde daha rahat ettiysen ona devam et.

  • arnatuile  (26.09.12 00:36:11)