kullanma kılavuzu hakları

herkese günaydın

şimdi bizim firmada üretilen ürünler için tam detaylı güzel kullanma kılavuzları hazırlıyoruz. sektörümüzde bunu adam akıllı ilk biz yapacağız. genelde diğerleri ingilizce hazır kullanıp işin içinden çıkıyor. neyse sonuç olarak biz bunu yaptığımızda diğer firmalar da direk alıp kendilerine kullanabilirler, kendi firma isimlerini vs kullanıp.

merak ettiğim bunun önüne nasıl geçebilirim? ne yapmamız lazım?

Aklınızıa gelebilecek hemen hemen en büyük pek cok alman firmasının kullanma kllavuzlarını hazırlayan bir şirkette çalışıyorum. İnan bana Almanya gibi peeek çok şeyi aşmış bir ülkede bile bu büyük bir problem. En büyük sebebi de kötü niuyetin tesbit edilmesinin çok zor olması. Aynı işi yapan iki farklı makinaınn kullanım klavuzunun aynı olması konusunda hakimlerde dahil kimsenin yapabileceği bir şey yok. Yapabileceğiniz sanırım tek şey tasarımı tescil ettirmek olabilir ki, onu yaptırmanızın bir faydası olmayacak. Sonuçta korumak istediğiniz içerik.
Almanya merkeze bir mail atıp sorayım bakayım orda ne yapıyorlar.

Kullanma klavuzu hazırlayıp 40dan fazla dile çevirisini yaptığımız 100 euroluk basit aletlerden milyonlarca dolarlık devasa makianalra kadar pek çok şey var. Büyük bir sektör.
  • arnatuile  (25.09.12 10:51:56)