Ebay.co.uk - paypal

Gece acık artirmada bir saat kazandım.
Satici bir kac saat sonra bir mesaj gönderdi. "yanlışlıkla payment receivedi işaretledim, vereceğim mail adresine ödeme yapar mısın" dedi.
Ödediğime dair bir ibare de yok ilan sayfasında.
Normal "pay" linki çalışmıyor.
Mail adresini manual olarak girerek ödeme yapmamı istiyor.
Satıcı 100 işlemde 100% olumlu oy almış görünüyor.
Henuz odeme yapmadim. Dolandirilma ihtimalim var mı sizce?

evet, dikkatli ol, phishing mailine bak vs.

  • bonjurkes  (25.09.12 09:23:50)
kazandigina dair gelen emaildeki odeme linki calismiyorsa odeme yapma.

tekrar ilan koy ordan alirim, odemeyi de yaparim de. paypalle odeme yaparsan basin agrimaz.
  • ocaan  (25.09.12 10:01:32)
Adamin mail adresine odemeyi paypal uzerinden yap. Odeme yaparken purchased goods sec. Ebay cikacak oraya kazandigin urunun ilan numarasini yazarak odeme yap. Paypal kendisi eslesip odemeyi yapacaktir. Bir sorun olursa da parani iade edecektir.

  • mr.goodcat  (25.09.12 10:18:31)
adama mail at, payment received ibaresini kaldirsin dert oysa. o ibare kaldirilabiliyor.
belki adam iyi niyetlidir kaldirildigini bilmiyordur ama var öyle bir secenek.
payment received dedigi yerden ibareyi kaldirabiliyor.
  • burfak  (25.09.12 15:17:45)