Küçük Başparmağım iğrenç kanlı oldu ve şişti :(

Dünden buyana aktarmalı uçak 4 saattürkiyede 1 saatkoredeotobüsyolculuğu ve sıkan ayakkabılar sonunda ayaklarım mahvoldu ama küçük baş parmağımda acı hissettim. baktım.

iğrenç görünüyor, şişmiş, pis kan depolamış, ne yapayım? şimdiburada saat gece-yarısı. küçük parmağımı kaybermiyim yoksa dinlenince geçermi? yani 2.kez bakamayacak kadar iğrenç görünüyor parmağım :(

siyah kan tüm tırnağı sardıysa muhtemelen tırnak çıkar. o zaman görürsün iğrenç görüntü nasıl oluyor. ama ayakkabı sıkmasından tırnağın çıkabileceğini sanmıyorum. soğuk suda beklet ya da buz bas parmağa.

edit: @lorenzen'in dediği gibi kangren de olmuş olabilir. tüm vücudu sarmadan kesmek de mantıklı.
  • japon askeri  (24.09.12 17:39:51 ~ 17:43:23)
kes at.

  • lorenzen  (24.09.12 17:40:45)
korkmana gerek yok geçer bence.biraz soğuk suda bekletmen iyi gelebilir.bide yattıgın zaman ayagını yukarıda tutmaya calıs

  • artemiss  (24.09.12 17:41:04)
Hocam şeker hastalığın falan yoksa korkma bence de. Tuzlu ılık suda ayklarını dinlendir. Sonra uzan kalp seviyenden yüksekte tutmak için ayaklarının altına yastık neyim koy.Dinlen.

  • old possum  (24.09.12 17:53:03)
Büyük ihtimalle bir şey olmamıştır. Bir caps görseydik iyiydi.

Madem Güney Koredesin, Lee JunKi'ye selam söyleyiver.
  • sharon and hope  (24.09.12 19:12:57)