kredi kartı ile ilgili çözemediğim bir soru

iyi geceler ekşiduyuru people size garip bir sorum olacak. şimdi ben geçenlerde 750 tllik limite sahip kartımla 750 tl'ye 6 taksit ile telefon aldım. daha sonra 6 taksit yaptırdığıma pişman oldum çok uzun olur diye. sorum şu ki şimdi kartıma gidip bir anda 750 tl yatırsam bu taksit iptal mi olur?

e tabii ki.
asıl borcunuzu ödersiniz, kartın yine ilk geldiği zamanki gibi 750 tl'lik limiti açılmış olur.
ya da ayda 125 lira olan taksit bedelinizi ödersiniz 6 ay boyunca.
125 yatırınca 125'lik limit açılır.
o limiti kullanmaz ikinci ayı beklerseniz, ikinci taksidi yatırınca toplam 250 açılmış olur mesela.

dediğiniz gibi 750'yi bir kerede kapatırsanız taksitli alışveriş yapma ve kredi kartı kullanma mantığı biraz sekteye uğramış oluyor, ama seçim sizin elbette.
  • blatta hiberna  (24.09.12 02:44:11 ~ 02:44:58)
teşekkürler aydınlattığınız için. peki atıyorum 400 yatırdım bir seferde, kalan 350 tl 6'ya bölünmüş olarak mı taksiklendirilecek bu durumda?

  • posthighway  (24.09.12 02:48:46)
hayır 750 tl yi tek seferde ödemeden önce müşteri hizmetlerini arayıp taksit planınızı iptal ettirin daha sonra ödeyin. çünkü sizden her ay bölünmüş miktarı cekeceği için 6 ay sonra ancak kredi kartın limiti sıfırlanmış olur.

  • secretcode  (24.09.12 03:12:20)
bankayı ara hesabını yapılandırmak ıstedıgını soyle cozulur

  • xixcq ak47  (24.09.12 03:20:54)
taksit iptal ettirmek gibi bir durum söz konusu değil.. o taksitler her ay kartına yansıyacak. ama sen 750 tl'yi yatırırsan limtin yine 750 tl olacak ama her ay takside denk gelen kısım kartından düşecek ancak 6 ay sonunda kartın temizlenmiş olacak. ez cümle parayı peşin yatırsan da senden taksit taksit alacak.

  • giga1905  (24.09.12 11:10:36)
anlaşıldı o zaman taksit işine bir kere girildi mi bir daha çıkış olmuyor demek ki. telefonu aldığım yerle anlaşsam acaba yine mi olmaz, hem onların işine gelecek bir teklif daha çok

  • posthighway  (24.09.12 13:47:01)
hangi bankaların kartlarını kullanıyorsunuz bilemiyorum, ama benim kullandığım kartlarda limitini düşürmek falan diye bir şey yok.
750'yi gider yatırırsan karta, taksit maksit olayı zaten ortadan kalkar ve yatırdığın parayı kullanabilirsin.
6 sonunda falan kartın temizlenmiş olmaz.
yatırınca açılır limit.
  • blatta hiberna  (24.09.12 14:09:26)
@blatta hiberna kartın temizlenecek olmasından kastım, bahsi geçen borcun ekstrede bir daha görünmeyecek olması.. şöyle anlatayım.. 1000 lira limitli bir kartımız var ve biz 750 liralık bir alışveriş yaptık. bunu da 6 takside böldük. hesap kesim tarihimiz de ayın 30 u olsun. kart limitimiz 250 tl kaldı. alışverişi bugün yaptığımızı varsayarsak borcumuz ekim 150 kasım 150 aralık 150 ocak 150 şubat 150.. ancak arkadaşın belirttiği gibi taksitten pişman olduk ve 750 tl bir yerden bulduk ve kartımıza yatırdık.. limitimiz tekrar 1000 tl oldu ve şekil itibariyle bu karta hiç borcumuz kalmadı.. taksitler yine her ay günü geldiğinde fazla yatırılan paradan mahsup edilerek bitecek ama her ay 150 tl ekstre borcu olarak sana gelecek şubat ayına kadar. eğer ki 6 ay oyunca bu karttan alışveriş yapmaz isek hiç bir sıkıntı olmaz. yarın bir gün gidip 125 liralık bir alışveriş yaparsan ekstren 150 + 125 olacaktır ki bu 125 senin o fazla yatırdığın tutardan mahsup edilecektir. 6.ay sonundada 125 liralık bir açık çıkacaktır ve bu parayı yine ödemen gerekecektir..nihayetinde bu taksitlerin bitmesi yine şubat ayını alacaktır..

  • giga1905  (25.09.12 15:59:34)