Gelmiş geçmiş en mutlu insan?

Kimdir sizce? Kimdi daha doğrusu? Ne kadar da göreceli olsa da, şudur diyebilir miyiz?

Başta Bob Marley olmak üzere bütün hippiler.
Tamamen kendi isteklerine yönelmiş insanlardır çünkü. Kimseyi incitmez, kimseye zarar da vermezler, bu yüzden iç sıkıntıları da yoktur.
Hepsi bi yana, sürekli yoldalar yahuu bundan güzel ne olabilir:)
  • megalomaniac  (24.09.12 02:29:13)
zenginlikle alakası yok bence. kimin söylediğini bulamadım ama birisi şöyle demişti; umarım bir gün herkes istediği kadar ünlü ve zengin olurda, gerçek mutluluğun anahtarının bunlar olmadığını anlar.

hem ne demiş şair; gölgesinde dinleneceğim bir çınar ağacım olduktan sonra dünyada benden mutlusu yok.
  • eyyorlamam bu gadar  (24.09.12 02:44:19)
en mutlu insan en az şeye ihtiyaç duyan insandır. en az şeye ihtiyaç duyan insan da beklentilerini en aza indirgeyen insandır.

ayrıca en cahil insan da olması muhtemel. house'un da bir bölümünde işlendiği gibi: ignorance is bliss.
  • bykush  (24.09.12 02:54:33)
evinden hiç çıkmamış, dışarıdaki dünya ile hiç yüzleşmemiş, hiç merak da etmemiş bir amish belki de.

bob marley falan değil bence. sorgulayan insan mutsuz insan. hele zenginlik denmiş ya, görmedim ben onu hiç.
  • alınmayannick  (24.09.12 02:55:02)
gelmiş geçmiş en mutlu insan, gelmiş geçmiş en aptal insandır.

  • noolmus ki babam  (24.09.12 03:12:25)
ne kadar az bilgi sahibi ise o kadar mutludur bence insan, cangıllarda hayat sürdürenler geliyor aklıma ilk başta, ha bir de Sinoplu Diyojen gibi eskiçağ anarşistleri de bu kapsama girer benim için

  • candanag  (24.09.12 03:14:13)
Tarkan

  • i used to think  (24.09.12 06:05:22)
serdar ortaç olabilir.

tip yok ama güzel hatunlar var.

şarkı yok ama para var.

daha ne olsun?
  • mattiadestro  (24.09.12 08:31:15)
keşişler bence.

  • ermanen  (24.09.12 09:26:02)
hayvanat bahçesine veya disneyland'e gitmiş çocuktur.

  • r_u_h  (24.09.12 10:09:50)