kan vermekle ilgili

yakın zamanda belli bir tarihte kan vermek istiyorum. ama daha önce hiç vermedim. (araya hep bir şeyler girdi, ilaçtır, anestezidir fln)
herhangi bir hastaneye gitsem, ben kan vermek istiyorum desem alırlar mı?
prosedürü nasıl oluyor? aynı gün verebiliyor muyum?

edit: bir de 51.5 kiloyum, sorun olur mu?

aynı gün verebilirsiniz. ama kilo çok sınırmış. 50 kilo altından almıyorlar bildiğim kadarıyla.

  • supergirl  (23.09.12 23:24:04)
alıyorlar ama önce ölçüm yapıyorlar. değerlerin uygunsa verebilirsin.

  • exist is pretty  (23.09.12 23:37:01)
herhangi bir kızılay merkezinde direkt verebilirsiniz bir sorun yoksa. ben daha bu akşam verdim ankara kızılayda 20dk fln sürdü(:

bu arada kilonuz biraz sınır gibi, sorun olur mu bilmem.
  • elalemin derdi  (23.09.12 23:47:41)
168 ücretsiz Türk Kızılayı Bağış ve Danışma Hattı'nı arayarak her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • skplgl  (26.09.12 01:51:04)
kimlik, ehliyet ve pasaport'unuzdan en az birisinin(üzerlerinde t.c. kimlik numarası yazması şartıyla) bulunması gerekiyor.

aç gitmeyin ama yemekten kalkar kalkmaz da olmaz.

ihtiyaç sahipleri adına duyarlılığınız ve ilginiz için teşekkürler.

bağışlarınızın düzenli(yılda 4 kez), madalyanızın altın olması dileğiyle...
  • skplgl  (26.09.12 01:54:19)