metu ceng 111

başka bölümden alınabiliyor mu bu ders? programlama öğrenmek istiyorum uygun mu? nasıl bir ders, göktürk hoca nasıl?
sitesinde şöyle bir şeyler yazıyor yorumlayamadım ne demek istemiş şair.
This is the official site of course Ceng 111. Ceng 111 is an introductory course to Computer Engineering and Science concepts exclusive to the undergraduates of the Department of Computer Engineering, METU

sadece ceng ogrencileri alabilir diyor. Muhtmelen disaridan alacaklar icin baska kodlu ders vardir. odtu ogrencisi degilim ama gokturk hocadan ders aldim. cok bilgili, esprili bir hocaydi(10yil kadar once) ama biraz fazla odev veriyordu bize.

  • crucio  (22.09.12 23:54:04)
evet diğer bölümlere açık olan 230muş. o nasıl acaba. not included alsam mı. kararsız kaldım. teşekkürler tekniker ve crucio.

  • k4l3m  (23.09.12 00:44:07)
belki "not included" statüsünde alabilirsin, not ortalamana etki etmez ama programlama öğrenmek istiyorum demişsin sonuçta aynı amaca hizmet ediyor :) olmazsa derse kaçak girersin ben bir iki kere girmiştim öyle, kimse de bişey demedi.

yine de ilk yorumu yazan arkadaşa katılıyorum, ceng230 daha bi uygun gibi. 111de python öğretiliyor değişmediyse, ama asıl amaç dilden ziyade programlamaya bilgisayar mühendisliği kafasından giriş tadında bir şey. gereksiz bi ağırlığı olabilir diğer alanlar için. 230 direkt c öğretiyor, gerçi zaten çoğu bölüme must course olarak veriyorlar onu.
  • alleycat  (23.09.12 00:47:25)